USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Головою Міжнародного кримінального суду стала суддя, яка видала ордер на арешт Путіна

Суддю Росаріо Сальваторе Айтала було обрано першим віцепрезидентом, а суддю Рейне Алапіні-Гансу – другою віцепрезиденткою
На фото зліва направо: перший віце-президент МКС Розаріо Сальваторе Айтала, голова МКС Томоко Акане і друга віце-президентка МКС Рейне Алапіні-Гансу
На фото зліва направо: перший віце-президент МКС Розаріо Сальваторе Айтала, голова МКС Томоко Акане і друга віце-президентка МКС Рейне Алапіні-Гансу
Джерело: Міжнародний кримінальний суд

Сьогодні судді Міжнародного кримінального суду (МКС) на пленарному засіданні обрали суддю Томоко Акане, яка торік видала ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна, головою суду. Про це повідомляє пресслужба МКС.

Також зазначається, що суддю Росаріо Сальваторе Айтала було обрано першим віцепрезидентом, а суддю Рейне Алапіні-Гансу – другою віцепрезиденткою. Членів президії обирають строком на три роки, рішення про їхні призначення вже набуло чинності.

"Для мене велика честь бути обраною моїми колегами-суддями на посаду голови Міжнародного кримінального суду (МКС). У цей непростий для суду час потрібне стабільне, співпрацююче та єдине керівництво. Я зосереджуся на сприянні діалогу між органами суду, захистом та представниками потерпілих, а також на зміцненні діалогу з державами-учасницями та державами, які ще не ратифікували Римський статут. Я також приділятиму пріоритетну увагу безпеці та добробуту персоналу суду", – заявила Акане.

У МКС зазначають, що президія, яка складається з президента (голови суду) та двох віцепрезидентів, відіграє ключову роль у забезпеченні стратегічного керівництва МКС загалом. Президія координує дії з іншими органами та домагається згоди прокурора з питань, що становлять взаємний інтерес.

Відповідно до Римського статуту, керівного договору МКС, президія відповідає за належне управління судом, за винятком Офісу прокурора, контролює діяльність секретаріату та робить свій внесок у широкий спектр адміністративної політики, що впливає на загальне функціонування суду.

Крім того, президія здійснює судовий перегляд певних рішень секретаря та укладає угоди про співпрацю в рамках суду з державами та міжнародними організаціями.

Нагадаємо, 17 березня 2023 року Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду в Гаазі видала ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дітей у РФ Марії Львової-Бєлової. 

Теги: суди
Читайте також:
Екскерівника управління СБУ Шила, якого підозрюють в заволодінні майже 95 млн гривень коштів УЗ, суд взяв під варту Екскерівника управління СБУ Шила, якого підозрюють в заволодінні майже 95 млн гривень коштів УЗ, суд взяв під варту
В Україні з'явився новий вид покарання – пробаційний нагляд В Україні з'явився новий вид покарання – пробаційний нагляд
Подаємо позови до судів у США, Великій Британії та інших країнах, щоб ідентифікувати російські активи, – глава правління НАК Подаємо позови до судів у США, Великій Британії та інших країнах, щоб ідентифікувати російські активи, – глава правління НАК "Нафтогаз України"
Ножі, гранати та зброя: Скільки заборонених предметів намагались приховати відвідувачі судів за час повномасштабного вторгнення? Ножі, гранати та зброя: Скільки заборонених предметів намагались приховати відвідувачі судів за час повномасштабного вторгнення?