USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Економічне бронювання від мобілізації: Які компанії можуть претендувати

Гетманцев пояснив, хто отримає право на "економічне бронювання" від мобілізації
Гетманцев
Джерело: відкриті джерела

Парламент України ухвалив за основу законопроєкт №11084 про компанії, що належать до так званого "білого бізнесу" у сенсі дотримання податкового законодавства. Про подробиці нової ініціативи у коментарі Oboz.ua розповів голова комітету ВР із податкової політики Данило Гетьманцев. Зокрема підприємства, які відповідають критеріям, можуть отримати право на бронювання співробітників.

"Ставлення бізнесу до клубу, на жаль, у нас суб’єктивне та залежить від того, чи відповідає цей бізнес критеріям для того, аби стати частиною клубу", – каже Гетьманцев.

За його словами, до нього потрапляють маленькі, середні та великі підприємства, які відповідають трьом критеріям:

  • мають податкове навантаження не менше, ніж у середньому по галузі;
  • мають зарплату не менше середньої по галузі в регіоні;
  • не мають податкових правопорушень (податкового боргу).

Водночас для тих, хто не є членами Клубу білого бізнесу, взагалі нічого не змінюється. Але тих, кого дратують умови для членів Клубу білого бізнесу, маю пропозицію: виконуйте умови та ставайте членом клубу. Жодного маневру для податкової, кого визнавати членом клубу, а кого ні, немає", – додав Гетьманцев.

Він пояснює, що не йдеться про те, що бізнес має сплатити абсолютну суму податку в бюджет і для когось це непосильна цифра.

"Ні, йдеться про співвідношення обороту та сплачених податків. Якщо у тебе податкове навантаження 5% від обороту, то неважливо, у тебе за рік оборот 1 млн гривень чи 100 млн гривеь, – це все одно буде навантаження в 5%. І якщо твоє податкове навантаження відповідає середньому в галузі, то цей критерій вже виконали", – сказав він.

Гетьманцев додав, що наразі розглядається можливість до другого читання включити для членів Клубу білого бізнесу право на бронювання співробітників.

"Це буде модель економічного бронювання", – уточнив він.

Кабінет міністрів змінив порядок бронювання військовозобов'язаних працівників критично важливих підприємств паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) та інформаційно-технологічної (ІТ) галузей. Вони отримали бронювання без будь-яких обмежень.

Читайте також:
Міноборони за три дні рекрутингової кампанії отримало понад 2,4 тисячі резюме Міноборони за три дні рекрутингової кампанії отримало понад 2,4 тисячі резюме
Кому не потрібно проходити ВЛК? Кабмін уточнив перелік громадян Кому не потрібно проходити ВЛК? Кабмін уточнив перелік громадян
Цифровізація української армії у 10 разів допоможе досягти технологічної переваги над ворогом Цифровізація української армії у 10 разів допоможе досягти технологічної переваги над ворогом
1:3: У Міноборони зазначили про співвідношення добровольців й мобілізованих 1:3: У Міноборони зазначили про співвідношення добровольців й мобілізованих