USD
НБУ
38.48
Готівка
38.80
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95
Втрати орків: 4 0 6 0 8 0 (+1130)
USD
НБУ
38.48
Готівка
38.80
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95

Держборг США перевищив 34 трлн доларів

Цей показник було досягнуто на тлі зростання федерального дефіциту, спричиненого падінням податкових надходжень та зростанням федеральних витрат
Нижня палата Конгресу США

Ілюстративне фото

Джерело: ZN.UA

Загальний державний борг федерального уряду Сполучених Штатів Америки відновив рекорд. Щоденний звіт Міністерства фінансів США за 29 грудня 2023 року показав, що загальний непогашений державний борг зріс до 34,001 трильйона доларів. Про це пише Reuters.

Цей показник було досягнуто невдовзі після того, як у вересні федеральний борг перевищив 33 трильйони доларів на тлі зростання федерального дефіциту, спричиненого падінням податкових надходжень та зростанням федеральних витрат.

Конгрес повертається до Вашингтона наступного тижня, щоб обговорити останні терміни 19 січня та 2 лютого для врегулювання державних витрат до вересня. Це відбудеться на тлі вимог республіканців скоротити витрати у 2024 фінансовому році нижче за межі, узгоджені в червні. Законодавці також сподіваються схвалити надзвичайну допомогу Україні та Ізраїлю, можливо, із супутніми положеннями щодо безпеки кордонів Сполучених Штатів.

Незатвердження більше ніж 10 законопроєктів про витрати на 2024 фінансовий рік призведе агентства Вашингтона до режиму закриття. Але досягнення компромісу може стати важчим, оскільки листопадові президентські вибори та вибори до Конгресу швидко опиняться у центрі уваги.

Майя МакГінеас, президент комітету з федерального бюджету, групи з нагляду за бюджетною ситуацією, назвала цифру федерального боргу в 34 трильйони доларів "справді гнітючим досягненням", пояснивши це небажанням політичних лідерів робити важкий бюджетний вибір.

"Ми, як і раніше, сподіваємося, що політики вживуть подальших заходів щодо скорочення наших запозичень або шляхом підвищення податків, скорочення видатків, або створенням податково-бюджетної комісії, або в ідеалі, зробивши все перераховане вище", – сказала МакГінеас у своїй заяві.

Новини за темою: Понад 5 трлн гривень нині становить держборг України. Що вплинуло на приріст?

Що стало причиною

Представник Білого дому Майкл Кікукава заявив, що збільшення боргу було викликано прийнятим республіканцями зниженням податків у 2017 році, яке принесло користь корпораціям та багатим американцям.

"Республіканці в Конгресі хочуть подвоїти ставку на MAGAnomics, виділивши понад 3 трильйони доларів у вигляді подарунків на користь багатих, одночасно змушуючи працелюбних американців платити за це, скорочуючи програми соціального забезпечення, Medicare та Medicaid", – йдеться у заяві Кікукави.

Він додав, що Байден планує скоротити дефіцит США на 2,5 трильйона доларів протягом 10 років за рахунок підвищення податків на великі корпорації та багатих американців, а також скорочення витрат на фармацевтичні препарати та податкові пільги для нафтових компаній.

Зазначимо, що розмір економіки Сполучених Штатів Америки у 2023 році становить 27 трильйонів доларів. МВФ очікує, що ВВП США у 2023 році зросте на 2,1%, у 2024 році – на 1,5%.

Нагадаємо, 6 червня Федеральний державний борг Сполучених Штатів вперше перевищив позначку в 32 трлн доларів згідно з оприлюдненими даними Міністерства фінансів.

Читайте також:
Українці все ще вважають Польщу й США дружніми країнами, однак ставлення до них погіршилося, – опитування Українці все ще вважають Польщу й США дружніми країнами, однак ставлення до них погіршилося, – опитування
Україна разом із США та ЄС  викрила міжнародне угруповання хакерів-вимагачів Україна разом із США та ЄС викрила міжнародне угруповання хакерів-вимагачів
Протягом 2023 року держборг України збільшився майже на 40 млрд доларів Протягом 2023 року держборг України збільшився майже на 40 млрд доларів
Білий дім працює над передачею Україні ракет ATACMS зі ще більшою дальністю Білий дім працює над передачею Україні ракет ATACMS зі ще більшою дальністю