USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 6 0 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Держава націоналізувала ТРЦ Ocean Plaza

Російські власники не змогли оскаржити рішення суду
ТРЦ Ocean Plaza
Джерело: відкриті джерела

Столичний торговельно-розважальний центр Ocean Plaza став власністю держави. Рішення Вищого антикорупційного суду про конфіскацію двох третин ТРЦ набрало чинності, відповідна ухвала оприлюднена у Єдиному реєстрі судових рішень.

Історія з націоналізацією Ocean Plaza

Торговельно-розважальний центр по факту був власністю російських олігархів Аркадія Ротенберга, його сина Ігоря Ротенберга та їх бізнес-партнерів Олександра Скоробагатька та Олександра Пономаренка.

Вони володіли Ocean Plaza через ТОВ "Інвестиційний союз "Либідь". Його засновником є ТОВ "Авангард-Віларті". Власниками цієї фірми є кіпрські компанії Ocean plaza project та Ethoder Investments Limited.

Після початку повномасштабного вторгнення ТРЦ припинив свою роботу. Пізніше пресслужба одного з магазинів, який орендував приміщення в торговому центрі, повідомила, що Ocean Plaza остаточно закривається. Однак у листопаді минулого року ТРЦ все ж відкрився. 

На початку березня цього року Міністерство юстиції України подало позов до Вищого антикорупційного суду про конфіскацію активів власників ТРЦ Ocean Plaza. 

Мін'юст просив у ВАКС стягнути в дохід держави:

– 100% частки статутного капіталу ТОВ "Авангард-Віларті";

– 66,65% частки статутного капіталу ТОВ "Інвестиційний союз "Либідь".

20 березня ВАКС ухвалив рішення про конфіскацію контрольної частини корпоративних прав, цілісних майнових комплексів, рухомого та нерухомого майна, грошових коштів на банківських рахунках ТОВ "Авангард-Віларті" та ТОВ "Інвестиційний союз "Либідь".

Іншій стороні надавалося 10 днів для подачі апеляції. Це було зроблено. Однак апеляційну скаргу зрештою відхили. Підстава проста: її подала компанія Jupiter Nine Trust Company Limited, яка не була стороною в адміністративній справі за позовом Мінюсту.

Тож після відхилення апеляційної скарги ВАКС оприлюднив ухвалу про націоналізацію Ocean Plaza.

До речі, Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту щодо передачі у державну власність України підприємств, які належали російському олігарху Олегу Дерипасці.

Читайте також:
Голова Харківського окружного адмінсуду, яка отримала вирок за хабар, мобілізувалася Голова Харківського окружного адмінсуду, яка отримала вирок за хабар, мобілізувалася
Зґвалтування в Кагарлику: Суд виніс вирок двом поліцейським, які катували жінку у відділку Зґвалтування в Кагарлику: Суд виніс вирок двом поліцейським, які катували жінку у відділку
На Черкащині арештували мільйонні активи росіянина, який забезпечував харчами Путіна та силовиків РФ  На Черкащині арештували мільйонні активи росіянина, який забезпечував харчами Путіна та силовиків РФ
Підірвали Північно-Кримський канал. Суд засудив генерала і полковника армії РФ до 12 років в'язниці Підірвали Північно-Кримський канал. Суд засудив генерала і полковника армії РФ до 12 років в'язниці