USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95
Втрати орків: 4 6 1 0 6 0 (+800)
USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95

ДБР не наклало арешт на майно дружини Ігоря Гринкевича, – ЗМІ

Світлана Гринкевич захистила майно від арешту, передавши його під заставу
Гринкевичі
Гринкевичі
Джерело: відкриті джерела

Дві квартири дружини Ігоря Гринкевича Світлани так і не були арештовані, попри заяву Державного бюро розслідувань ще на початку січня. Про це йдеться у розслідуванні, яке провело "Громадське".

У виданні зазначають, що 11 січня Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) заявило, що за запитом ДБР розшукало майно родини Гринкевичів. Серед переліку знайденого майна зазначені три квартири у власності дружини Ігоря Гринкевича Світлани.

"Розслідування hromadske виявило всі об’єкти нерухомості Світлани Гринкевич, проте на жодному з них станом на 29 січня арештів так і немає", – йдеться у матеріалі.

Дружина Гринкевича захистила майно від арешту, передавши його під заставу

У виданні з’ясували, що Світлана Гринкевич передала під заставу за кредитними угодами чотири люксові квартири у Києві та Львові.

Зазначається, що у травні 2023 року Світлана Гринкевич придбала дві квартири у Новопечерських липках у Києві на 50 та 123 квадратних метри по сусідству. На той час подібні апартаменти коштували 20 мільйонів гривень. 

Через день після арешту чоловіка, 31 грудня минулого року, Світлана Гринкевич узяла кредит на 5 мільйонів гривень в Олександра Лапшина. А вже 2 січня вона наклала через цей кредит обтяження на обидві квартири у нотаріуса. У виданні зазначають, що в реєстрі нині це значиться як договір іпотеки.

"Якщо людина боїться, що в неї там можуть щось забрати, вони йдуть до нотаріуса й кажуть: "От у нас є розписка на мільйон, ми хочемо під цю розписку укласти договір іпотеки". Закон України про іпотеку вказує, що іпотекотримач є пріоритетним стягувачем. Тобто майно, забезпечене іпотекою, не можуть забрати", пояснив адвокат Ярослав Бутирін.

Джерело: Громадське

Іпотекотримачем обох квартир нині значиться саме Олександр Лапшин. Відповідно, поки борг не буде повернуто, квартира недоступна для арештів і конфіскацій. 

"Ще два об’єкти нерухомості Світлана взяла під заставу вже сама, надавши позику власній матері Ірині Федак. Остання придбала квартиру в клубному будинку A Nova House у Києві вартістю у 2 мільйони гривень 8 грудня 2023 року. А вже 15 грудня обидві оформили в нотаріуса договір іпотеки: донька начебто позичила мамі 135 тисяч доларів (майже 5 млн гривень), але ще в листопаді", – зазначається у матеріалі.

Джерело: Громадське

Того самого дня, 15 грудня 2023 року, Світлана Гринкевич та Ірина Федак оформили у нотаріуса ще один договір позики, тепер уже на люксові апартаменти у Львові під 130 квадратів. Вони були придбані в листопаді 2023 року. Така нерухомість коштувала щонайменше 7 мільйонів гривень.

"Договори про кредит і договір про іпотеку укладають в один день у нормальних умовах. Це робиться в одному місці в один час. Коли розписка або позика – сьогодні, а іпотека – через три дні, виглядає тупо, але цілком законно. З’ясувати, коли там реально була написана розписка – неможливо", – наголосив Бутирін.

Так, Світлана Гринкевич напередодні арешту чоловіка та після нього віддала під заставу за кредитами всі чотири квартири загальною вартістю у 29 мільйонів гривень, йдеться у розслідуванні.

Справа Гринкевича

Раніше працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру львівському бізнесмену Ігорю Гринкевичу, одному з найбільших постачальників Міністерства оборони, та членам злочинної організації, які завдали державному бюджету України збитків майже на мільярд гривень. Бюро викрило їх на оборудках із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ.

Згодом суд арештував майно сім’ї та підконтрольних компаній львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, одного з найбільших постачальників Міністерства оборони. Національне агентство з розшуку та менеджменту активів виявило та розшукало активи львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича та осіб, пов’язаних з його протиправною діяльністю.

Пізніше правоохоронці затримали ще трьох фігурантів. Зараз всі четверо підозрюваних перебувають під вартою.

Їм повідомлено про підозру у створенні злочинної організації та участі у ній, а також у шахрайстві, вчиненому в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах (ч.ч. 1, 2 ст. 255, ч. 5 ст. 190 КК України).

Також Гринкевича-молодшого затримали в Одесі під час спроби виїхати за кордон.

Читайте також:
Справа Гринкевичів. ДБР підготувало ухвалу на арешт майна Софії Морозюк Справа Гринкевичів. ДБР підготувало ухвалу на арешт майна Софії Морозюк
Затримувати порушників державною мовою: Кремінь відреагував на відео арешту Гринкевича, де звучить російська мова Затримувати порушників державною мовою: Кремінь відреагував на відео арешту Гринкевича, де звучить російська мова
Гринкевича-молодшого затримали в Одесі під час спроби виїхати за кордон Гринкевича-молодшого затримали в Одесі під час спроби виїхати за кордон
ДБР оголосило у розшук ДБР оголосило у розшук "близького родича" львівського бізнесмена Гринкевича