USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Чотирьох підозрюваних в корупції суддів Апеляційного суду відсторонили

Дзюбіна та Паленика відсторонено до 30 січня
Суд гроші

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

29 грудня ще двох суддів Київського апеляційного суду В'ячеслава Дзюбіна та Ігоря Паленика тимчасово відсторонили від здійснення правосуддя, оскільки їх підозрюють в корупції. Таким чином відсторонено вже четверо суддів. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Вища рада правосуддя відсторонила до 30 січня 2024 року від здійснення правосуддя Дзюбіна та Паленика у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Раніше ВРП вже відсторонила суддів Віктора Глиняного та Юрія Сливу на такий самий строк. Усі вони є фігурантами однієї справи.

Що відомо про справу?

Раніше НАБУ і САП викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди. За версією слідства, суддя В'ячеслав Дзюбін отримав 35 тисяч доларів неправомірної вигоди за зняття арешту з двох літаків у справі колишнього керівника "Мотор Січі" В'ячеслава Богуслаєва. 10 тис. доларів з цієї суми Дзюбін залишив собі, а решту 25 тис. доларів – для трьох інших суддів Київського апеляційного суду – Юрія Сливи, Ігоря Паленика і Віктора Глиняного.

Зокрема, Паленик отримав від Дзюбіна 25 тис. доларів у коробці з-під віскі. Надалі 8300 доларів він запакував у пачку з-під кави і передав їх судді Сливі. Суддя Глиняний отримав 8300 доларів у рекламній брошурі інтернет-провайдера. Під час обшуків у Дзюбіна відшукали 10 тис. доларів, переданих як неправомірну вигоду, у Паленика знайшли усі 25 тис. доларів неправомірної вигоди, оскільки, на думку слідства, той поміняв купюри перед їхньою передачею суддям Сливі та Глиняному. У Сливи та Глиняного знайшли по 8300 доларів.

Також нагадаємо, що раніше судді Київського апеляційного суду Юрій Слива та Віктор Глиняний вийшли з-під варти під заставу. За одного підозрюваного було внесено 2,5 млн гривень застави, а за іншого – 5 млн гривень.

Читайте також:
Олігарха-втікача Онищенка заочно засудили до 15 років: Визнали винуватим в організації  Олігарха-втікача Онищенка заочно засудили до 15 років: Визнали винуватим в організації "газової схеми"
На Львівщині чиновниця ТЦК На Львівщині чиновниця ТЦК "відмазала" від армії 17 офіцерів, їй виписали штраф 4,8 тис. гривень
Від початку великої війни українці виграли 397 судів щодо відшкодування збитків Росією Від початку великої війни українці виграли 397 судів щодо відшкодування збитків Росією
В Україні з'явився новий вид покарання – пробаційний нагляд В Україні з'явився новий вид покарання – пробаційний нагляд