USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 9 4 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

Через лелече гніздо у селі на Львівщині відклали демонтаж радянського пам’ятника

Доведеться чекати осені, коли птахи відлетять у вирій
Пам’ятник _2
Радянський пам’ятник Матері-Батьківщини
Джерело: відкриті джерела

У селі Брюховичі Перемишлянської громади на Львівщині не можуть знести радянський пам’ятник через лелече гніздо, розташоване зверху. Про це повідомила секретар робочої групи з питань декомунізації при Львівській обласній військовій адміністрації Анна Герич, пише Zaxid.Net.

Ініціативна група змушена чекати осені, коли птахи відлетять у вирій. 

"Десь в червні будуть лелеченята. Треба чекати осені, коли птахи полетять у вирій. Тоді гніздо можна помістити на автомобільне колесо і перенести на дерево. Зараз гніздо прикріплене до тієї фігури, оббивати її не можна", – розповіла вона.

Новини за темою: Дерусифікація: В Україні ввели низку заборон для географічних назв

Йдеться про радянський пам’ятник "Матері-Батьківщини", над нею є дві гуски, а зверху на скульптурі – звите гніздо живих птахів. Поруч на основі є напис "Ніхто не забутий і ніщо не забуте" та вигравірувані прізвища загиблих у Другій світовій війні.

Радянські пам’ятники Львівщини

Перемишлянська громада на Львівщині – одна з тих, хто має найбільшу кількість радянських пам’ятників – дев'ять. Але рішення стосовно їх демонтажу ще не прийняте. 

4 травня один з пам'ятників демонтували – у селі Костенів. На ньому досі був напис "громадянам, які загинули від рук українських буржуазних націоналістів" і який вшановував радянський окупаційний режим. 

На його місці мешканці планують встановити хрест у пам’ять про загиблих українських Героїв. Поруч вже облаштоване місце вшанування Героїв Небесної сотні та односельця, який загинув під час російсько-української війни. 

Наразі на Львівщині знаходиться 160 пам’ятників-символів радянського режиму. До кінця року їх планують демонтувати. 

Новини за темою: Декомунізація дат: Чому Київщина змінила дату свого заснування та закликала інші області зробити те ж?

Рада національної безпеки та оборони України розробляє конкретні кроки для деокупації Криму. В місті побудують пам’ятник "русский военный корабль идёт на@уй". З метою економії державних коштів може бути використаний п'єдестал пам‘ятника затопленим кораблям у Севастополі.

Читайте також:
Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, – Галущенко Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, – Галущенко
Westinghouse може почати будівництво першого малого реактора AP300 в Україні, але не раніше 2028 року Westinghouse може почати будівництво першого малого реактора AP300 в Україні, але не раніше 2028 року
Весна-2023 увійшла до двадцятки найтепліших у Києві Весна-2023 увійшла до двадцятки найтепліших у Києві
Порушення права українця в Польщі: Покрокова інструкція, як подати скаргу Порушення права українця в Польщі: Покрокова інструкція, як подати скаргу