Комунікацію із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком вели з першого дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Для того, щоб переконати його не вступати у війну, залучили й скандального народного депутата Євгена Шевченка, відомого своєю симпатією до білоруського диктатора. Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР) Кирило Буданов в інтерв'ю Youtube-каналу "Різні люди".
За словами глави української розвідки, в управлінні використовували "всі шляхи комунікації й можливості, які були".
"Навіть запросили одного народного депутата – це теж правда заради того, щоб не допустити втягування Білорусі в цю війну, по-перше. І, по-друге, коли відбулося витіснення російської армії, – щоб не допустити повторних спроб заходження з території Білорусі в Україну або спроб завдавання ударів", – розповів Буданов.
На уточнювальне запитання, хто ж був цим нардепом, очільник ГУР підтвердив, що Євген Шевченко.
"Ми ніколи цього не приховували. Він є ефективним. Пан Шевченко давно нам допомагає і ніколи не відмовлявся, коли ми зверталися до нього по допомогу", – додав Буданов.
Що відомо про Шевченка?
Євген Шевченко потрапив у скандал, коли поїхав до Мінська для особистої зустрічі з невизнаним лідером Білорусі Олександром Лукашенком після масових протестів та жорстоких побиттів людей, які виступили проти фальсифікації результатів виборів. Український нардеп висловив своє захоплення "мужністю й позицією" Лукашенка, який зумів зберегти владу, попри колосальний тиск та кризу всередині країни.
Крім того, Шевченко високо оцінив статтю президента Володимира Путіна про Україну, назвавши її "дуже сильною та смисловою".
Після вояжу до незаконно обраного президента Білорусі та низки скандальних заяв Шевченка вигнали з фракції "Слуги народу" 24 травня минулого року. Сам нардеп радісно прокоментував таке рішення і навіть подякував колегам.
До того Шевченка затримала Служба безпеки України. Політик намагався перетнути кордон України з Польщею, щоб залишити країну.