USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Бізнес у Німеччині готовий швидше залучати до роботи біженців

В країні офіційно зареєстровано 200 тисяч українців
біженці
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Провідні німецькі бізнес-асоціації, профспілки та місцеві органи влади готові підтримати швидшу інтеграцію біженців на ринку праці. Про це заявив міністр праці ФРН Губертус Гайль, повідомляє DW.

Важливо "залучити людей до роботи швидко і швидше, ніж це відбувалося у минулому", заявив політик у Берліні.

"Ми говоримо про потенційні 400 тисяч осіб на нашому ринку праці, які мають хоча б базові знання німецької мови", – уточнив Гайль.

Він зазначив, що близько 200 тисяч з них – це біженці з України, які пройшли інтеграційний курс або збираються це зробити. Коментуючи плани зі швидшої інтеграції біженців у ринок праці ФРН, виконавчий директор німецької асоціації роботодавців (BDA) Штеффен Кампетер повідомив, що працевлаштування біженців має стати пріоритетом.

"Будь-які можливості працевлаштування є кращими, ніж залишатися на трансфертних виплатах", – сказав він.

Новини за темою: Понад дві третини українських біженців, імовірно, не повернуться в Україну до завершення війни, – результати дослідження

Дії ФРН щодо працевлаштування біженців з України

У жовтні на тлі міграційної кризи та дефіциту кадрів німецький уряд вирішив змінити підхід щодо працевлаштування біженців, зокрема з України. 18 жовтня Губертус Гайль, звертаючись до українських біженців, заявив: "Мовний бар'єр знижується. Настав час йти працювати".

19 жовтня канцлер Олаф Шольц, виступаючи у Бундестазі з урядовою заявою, торкнувся теми міграції. "Ми переходимо до широкомасштабних дій для того, щоб українські громадянки і громадяни, які перебувають у Німеччині... тепер усі б вийшли на німецький ринок праці", – заявив він.

Планується, зокрема, посилення вимог до самих українських біженців. Якщо німецькі безробітні зобов'язані регулярно звітувати про пошуки роботи перед місцевим відділенням агенції з праці (Jobcenter), то від українців цього досі не вимагали. Тепер це зміниться, анонсував Губертус Гайль.

Так, українські одержувачі допомоги Bürgergeld будуть зобов'язані щонайменше раз на шість тижнів повідомляти про свої зусилля з працевлаштування, а агентство з праці активніше пропонуватиме їм конкретні робочі місця. "Тим, хто не захоче співпрацювати або відмовлятиметься від запропонованої роботи", наголосив Губертус Гайль, можуть скоротити виплати.

Нагадаємо, Німеччина з наступного року скорочує виплати всім біженцям, зокрема з України. Право на соціальну допомогу претенденти на притулок зможуть отримати лише після трьох років отримання урізаної допомоги. Німеччина стимулюватиме переміщених осіб шукати роботу.

Раніше ми повідомляли, що Європейський Союз зафіксував зростання кількості українських біженців за вересень. Їхня кількість зросла на 32 тисячі осіб.

Читайте також:
Затримано підозрюваного у вбивстві 9-річної українки Валерії в Німеччині Затримано підозрюваного у вбивстві 9-річної українки Валерії в Німеччині
Танки, боєприпаси для ППО та HIMARS: Німеччина оголосила про новий пакет допомоги для України Танки, боєприпаси для ППО та HIMARS: Німеччина оголосила про новий пакет допомоги для України
Польща виступає проти передачі Україні батареї Patriot, розміщеної на її території Польща виступає проти передачі Україні батареї Patriot, розміщеної на її території
Зниклу 9-річну дівчинку з України знайшли мертвою неподалік лісу в Німеччині Зниклу 9-річну дівчинку з України знайшли мертвою неподалік лісу в Німеччині