USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45
Втрати орків: 4 9 2 2 9 0 (+1210)
USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45

Антирейтинг якості відкритих даних: Податкова, Мінекономіки й МОЗ опинилися в топі

Дані державних реєстрів, що за законом мають бути публічними, все ще залишаються напіввідкритими
дані
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Опендатабот проаналізував, як змінилася якість державних даних протягом останніх років. Лише 42% нині складає Індекс якості відкритих даних в Україні – показник, що відбиває принципи відкритих даних, гарантовані законом. Найбільш сумлінно дані публікують Верховна Рада, Державна судова адміністрація, Міністерство юстиції та Міністерство внутрішніх справ. Антирейтинг очолили податкова, Мінекономіки та МОЗ.

Менш ніж наполовину відкриті дані в Україні відповідають міжнародним вимогам. Наразі Індекс якості відкритих даних складає 42,37%. До порівняння, у другій половині 2023 року показник Індексу складав 37,11%.

"Вторгнення РФ за один день відкинуло Україну на шість років у питаннях прозорості та доступності публічної інформації. У перші дні держава закрила реєстри, аби захистити інформацію від ворога. Після певної перерви деякі держоргани – розпорядники даних – почали публікувати набори, як й до великої війни. Попри це Індекс відкритих даних в Україні досі не сягнув показників до початку великої війни – на початок 2022 року показник Індексу складав 57,6%", – кажуть аналітики порталу.

На покращення якості даних вплинула публікація таких державних даних:

  • Верховна Рада України – інформація про народних депутатів, їхню активність та майновий стан;
  • ДСА – Єдиний державний реєстр судових рішень;
  • Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України – Реєстр будівельної діяльності;
  • Фонд державного майна – Реєстр корпоративних прав держави у статутному капіталі господарських товариств;
  • Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей – Реєстр грального бізнесу.

Водночас деякі набори даних взагалі були закриті:

  • ДСА: реквізити для сплати судового збору;
  • Пенсійний фонд України: дані про платників, що мають заборгованість із платежів до Пенсійного фонду;
  • Укрпатент: Державний реєстр представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених).

Лідерами за якістю даних незмінно залишаються Верховна Рада України, ДСА, Мінʼюст та МВС.

Натомість найбільш закритими, попри вимоги 835 Постанови Кабміну, залишаються Державна податкова служба, Міністерство охорони здоровʼя, Міністерство економіки.

"За два роки від початку повномасштабної війни держава все ще не створила прозорі та зрозумілі правила роботи для відкритих даних. Закриття інформації як тимчасова міра, яка мала б захищати інформацію від ворога, наразі фактично створює можливості для махінацій та не дає можливості розвиватися економіці країни. Серед найбільш важливих реєстрів для бізнесу залишаються закритими податкові борги, ПДВ та єдиний податок", – прокоментував керівник Опендатабот Олексій Іванкін.

Додамо

В Україні цифровізують суд. Оновлення електронного суду дасть змогу громадянам подавати позови, отримувати документи та розглядати справи онлайн у зручний час. А суддям – не друкувати стоси паперів, проводити засідання у форматі відеоконференцій та економити час.

Основа цифровізації судової сфери – Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС).

Мінцифри з партнерами долучилася до розробки системи та провела ІТ-аудит. Виявили, що треба оновити для більш ефективної роботи еСуду. Зараз триває функціональний аудит, після якого планується запустити оновлені сервіси для громадян.

Читайте також:
В Україні може зрости рівень захворювання на сказ, – санлікар В Україні може зрости рівень захворювання на сказ, – санлікар
Цьогорічний ВВП, ймовірно, зросте на 4,6%, – прогноз Мінекономіки Цьогорічний ВВП, ймовірно, зросте на 4,6%, – прогноз Мінекономіки
Перші шість клінічних протоколів з лікування бойових травм пройшли затвердження МОЗ Перші шість клінічних протоколів з лікування бойових травм пройшли затвердження МОЗ
В Україні деякі безкоштовні медичні послуги можуть стати платними В Україні деякі безкоштовні медичні послуги можуть стати платними