USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25
Втрати орків: 5 2 9 7 5 0 (+1130)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25

17-річні українці мають повернутися з-за кордону, щоб стати на облік в ТЦК, уряд готується скасувати цю вимогу

Усі 17-річні громадяни чоловічої статі мають стати на військовий облік
призов, курсанти, військовий інститут
Джерело: Уніан

Українські 17-річні юнаки, які перебувають за кордоном, мають повернутися до України та з'явитися в ТЦК та СП, аби стати на військовий облік. Про це в ефірі телемарафону заявив речник Міноборони Дмитро Лазуткін.

"Юнаки, яким виповнилося 17 років, мають стати на військовий облік. Така вимога є. І вона стосується і тих, хто знаходиться за кордоном. Якщо ці люди будуть зберігати громадянство України і пов’язують своє майбутнє з нашою країною, то, вочевидь, це варто зробити", – пояснив Лазуткін.

При цьому на питання, чи можуть такі українці стати на військовий облік дистанційно – через мобільний додаток "Резерв+" чи все ж таки це зробити неможливо і потрібно саме з’явитися в ТЦК, речник Міноборони зазначив, що у вказаному додатку цього зробити не можна.

"Стати на облік треба в ТЦК і СП", – підсумував Лазуткін.

В уряді готуються скасувати цю вимогу

Віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що юридично в Міноборони мають рацію, бо так виписані чинні правила.

"Ми в уряді добре розуміємо, що змушувати студентів немобілізаційного віку їхати в Україну, щоб пройти відповідні процедури, – це лише збільшить навантаження на ВЛК і нічого не допоможе в мобілізації", – зазначила посадовиця.

Вона додала, що вже розроблено відповідну постанову, зараз вона проходить погодження та найближчим часом буде прийнята.

"Допризовникам і призовникам, які зараз за кордоном, буде надано відтермінування щодо взяття на облік – або до повернення в Україну, або до кінця воєнного стану", – заявила Верещук.

Нагадаємо, усі 17-річні громадяни чоловічої статі мають стати на військовий облік.

Читайте також:
Рада підтримала правку про економічне бронювання членів Рада підтримала правку про економічне бронювання членів "клубу білого бізнесу"
Реалізація закону про мобілізацію дозволить проводити ротації, а згодом – і демобілізації Реалізація закону про мобілізацію дозволить проводити ротації, а згодом – і демобілізації
У Раді запропонували дві альтернативні моделі економічного бронювання У Раді запропонували дві альтернативні моделі економічного бронювання
Нові правила обліку: Для чого потрібен штрихкод у військовому квитку Нові правила обліку: Для чого потрібен штрихкод у військовому квитку