ПрАТ "Укргідроенерго" наразі не має можливостей для накопичення достатніх обсягів води до початку опалювального періоду через високе поточне виробниче навантаження з вироблення електроенергії. Про це повідомив заступник генерального директора з комерційної діяльності компанії Богдан Сухецький під час дискусії щодо підготовки до майбутнього осінньо-зимового сезону.
За словами Сухецького, "Укргідроенерго" наразі працює на межі своїх ресурсних можливостей щодо води.
"Вода – це для нас паливо. Як ми робили раніше – накопичували воду і коли входили на початок осіннього періоду, видавали доволі суттєву допомогу енергосистемі, доки розгойдувалася теплова генерація і доки була така необхідність, але зараз виливаємо досить багато води. Не буду озвучувати конкретних цифр, але НЕК "Укренерго" використовує плюс 20%, 30%, 40% графіка, які надаємо. І це не дає змоги зманеврувати й залишити собі якийсь запас для того, щоб потім вийшли на підтримку енергосистеми", – сказав заступник голови ПрАТ.
І пояснив, що свою негативну роль у роботу гідроелектростанцій Дніпровського каскаду вніс підрив Каховської ГЕС.
Новини за темою: Каховського водосховища більше не існує, – НАН
"Не потрібно забувати, що ситуація з Каховським водосховищем теж розбалансувала повністю систему наших каскадів, тому що все було відрегульовано під роботу водосховищ від Київського водосховища і до самого низу по Дніпру", – додав Сухецький.
Раніше
У липні стало відомо, що Кабінет міністрів вирішив відбудувати Каховську ГЕС. Нова станція може бути потужнішою та екологічнішою, проте її вартість – 1 млрд доларів. Чи потрібна вона Україні, пояснив у бліцінтерв'ю Forbes Ukraine керівник "Укргідроенерго" Ігор Сирота.
За його словами, важливість ГЕС для енергосистеми – на пʼятому місці в порядку денному уряду.
"Але є важливіші питання, які повʼязані з існуванням Каховського водосховища: як покрити дефіцит води в Херсонській, Запорізькій та Дніпропетровській областях, які залежали від поставок із Каховського водосховища. Херсонська область втратила 94% води для сільського господарства та промисловості. Втрата Дніпропетровської області – 64%, Запорізької – 70%, повноцінної альтернативи немає. Як компенсувати втрату зрошувальної системи, яка живилась із Каховського водосховища? Також без Каховського водосховища неможливо відновити водопостачання Криму після деокупації", – каже керівник.
Детальніше про підрив Каховської греблі – читайте тут.