USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10
Втрати орків: 2 7 6 6 7 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10

Каховського водосховища більше не існує, – НАН

Фахівці вважають 24 червня датою переходу від осушення Каховського водосховища до початку відновлення природного стану території
Каховське водосховище міліє_3
Джерело: Мост
Фахівці Українського гідрометеорологічного інституту Держслужби з надзвичайних ситуацій та Національної академії наук України дійшли до висновку, що Каховського водосховища більше не існує. Про це йдеться на сайті НАН України.

Так, нині із загальної площі Каховського водосховища, яке 5 червня становило понад 2 тисячі км², залишилося 261,1 км². Це становить 12,7% від початкової площі водойми. Крім того, відновлене річище Дніпра займає площу 120,9 км².

Також фахівці вважають 24 червня датою переходу від осушення Каховського водосховища до початку відновлення природного стану території. Однак ймовірність того, що територія повністю відновиться, дуже мала.

"Це обумовлюється такими панівними факторами впливу, як сучасні зміни клімату, повне знищення ґрунтового покриву та зменшення стоку (як наслідок підриву Каховської ГЕС), а також зарегулювання річки Дніпро вище за течією системою водосховищ, ставків та каналів", – кажуть науковці.

Крім того, осушення призводить до формування негативних впливів і на якість атмосферного повітря прилеглих територій.

З 20 червня після осушення частини водосховища територія поступово стала новим джерелом викидів аерозолю в атмосферне повітря, що надходить внаслідок підняття пилу вітром.

Детальніше про підрив Каховської греблі читайте тут.

Читайте також:
У NASA показали, як чорна діра поглинає зірку У NASA показали, як чорна діра поглинає зірку
У Перу знайшли мумію, якій понад тисячу років У Перу знайшли мумію, якій понад тисячу років
Через підрив Каховської ГЕС Україна втратила 35–40% запасів питної води, – Через підрив Каховської ГЕС Україна втратила 35–40% запасів питної води, – "Укргідроенерго"
Безгін: На Херсонщині вже вдалося відновити понад 300 житлових будинків, зруйнованих внаслідок підриву Каховської ГЕС Безгін: На Херсонщині вже вдалося відновити понад 300 житлових будинків, зруйнованих внаслідок підриву Каховської ГЕС