Втрати росіян: 6 9 4 9 5 0 (+1310)
USD
НБУ
41.28
Готівка
41.55
EUR
НБУ
44.64
Готівка
45.20

ООН запропонує Росії нові умови для відновлення "зернової угоди", - ЗМІ

Угода, зокрема, передбачає під'єднання Россельхозбанка до системи SWIFT

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

ООН підготувала новий пакет пропозицій для Кремля щодо зернового коридору для відновлення його роботи. Про це повідомляє видання Anadolu Ajansı.

Найбільш важливими елементами пакету є включення в систему SWIFT європейської дочірньої компанії Російського сільськогосподарського банку (Россільгоспбанку) і випуск заморожених активів російських компаній з виробництва добрив у Європі.

Видання зазначає, що інші формули, висунуті як альтернатива угоді, створюють проблеми з точки зору безпеки і витрат.

"Росія, яка заявляє, що занепокоєна тим, що зерно, що прямує до розвинених країн, пропонує відправити 1 мільйон тонн зерна до Туреччини, яке буде відправлено до найменш розвинених країн після обробки в Туреччині за фінансової підтримки Катару", - йдеться в матеріалі.

Однак порівняно з обсягом операцій Чорноморського зернового підприємства, яке дає змогу відвантажувати по всьому світу близько 33 млн тонн зерна за один рік, 1 мільйон тонн зерна, пропонований Росією, залишається значно нижчим за потреби.

Анадолу підкреслює, що відсутність достатньої кількості зерна для тих, хто цього потребує, може призвести до швидкого зростання цін на ринках і спровокувати глобальну кризу.

Нагадаємо, угоду про безпечне вивезення зерна через Чорне море Україна підписала з Туреччиною та ООН у липні 2022 року. Дзеркальну угоду з Організацією Об'єднаних Націй і Туреччиною підписала Росія. Між собою Україна та РФ не підписували домовленостей.

Пізніше Росія заявила про те, що продовжувати термін дії "зернової угоди", строк якої сплив 17 липня, не буде. За словами прессекретаря президента РФ Дмитра Пєскова, сторони не виконали вимог Москви.

Водночас Росія не повідомила, чи буде вона поважати судноплавний коридор, а судноплавні та страхові джерела висловили занепокоєння з приводу безпеки

Проте 18 серпня контейнеровоз Joseph Schulte під прапором Гонконгу став першим судном, що скористалося тимчасовим транспортним коридором, відкритим Україною після виходу Росії з "зернової угоди", та перетнуло турецьку протоку Босфор.

Раніше також стало відомо, що Туреччина продовжує працювати щодо пропозицій для відновлення "зернової угоди". 

Читайте також:
Майже 300 об’єктів портової інфраструктури України пошкодили росіяни за останні три місяці
Unilever повністю вийшов з ринку РФ
Чи можлива повна зупинка транзиту газу через територію України? – Пояснює експерт
Сили оборони вразили арсенал, де РФ зберігала озброєння з Північної Кореї