
Президент України Володимир Зеленський дав чергове велике інтерв'ю британському виданню BBC. У ньому він відповів на низку запитань, включно з термінами початку довгоочікуваного контрнаступу ЗСУ.
Розповідаємо про головне.
Контрнаступ
За словами глави держави, Україні ще потрібно більше часу, щоб почати довгоочікуваний контрнаступ, оскільки ЗСУ все ще очікують на постачання зброї від своїх партнерів.
"З (тим, що в нас уже є, – ред.) ми можемо рухатися вперед і, я думаю, доб'ємося успіху. Але ми втратимо багато людей. Я думаю, що це неприйнятно. Так що нам потрібно почекати. Нам усе ще потрібно – трохи більше часу", – зазначив він.
Коли і де відбудеться український удар, поки що залишається секретом.
Переговори і територіальні поступки
Поки що немає реальної можливості переговорів щодо припинення конфлікту, оскільки обидві сторони заявляють, що битимуться до перемоги. Президент Зеленський запропонував мирну пропозицію з 10 пунктів, що закликає до повернення всієї захопленої території, виплати відшкодування шкоди, пов'язаної з війною, і створення спеціального трибуналу для судового переслідування російських воєнних злочинів, план, який Москва категорично відкинула.
Однак у разі переговорів Україна не збирається обговорювати будь-які територіальні поступки.
"Вони не можуть змусити Україну здати території. Чому будь-яка країна світу повинна віддавати Путіну свою територію?" – зазначив український лідер.
Побоювання з приводу втрати підтримки США
Зеленський також відкинув побоювання щодо підтримки Вашингтона в разі, якщо Джо Байден не буде переобраний у 2024 році.
За його словами, Україна, як і раніше, користується двопартійною підтримкою в Конгресі США. "Хто знає, де ми будемо (коли пройдуть вибори, – ред.)? – сказав він. – Я вірю, що на той час ми переможемо".
Атака дронів на Кремль
Зеленський знову відкинув звинувачення Росії в тому, що Україна стоїть за ймовірною атакою безпілотників на Кремль минулого тижня, яку Москва назвала спробою вбити президента Путіна.
Глава держави зазначив, що, на його думку, очевидна атака могла бути операцією під "хибним прапором", проведеною самою Росією, і що ця заява використовувалася Москвою як "привід" для атак на Україну.
"Вони постійно шукають щось, що звучало б як виправдання, кажучи: "Ви робите це з нами, тому ми робимо це з вами". Але це не спрацювало. Навіть для їхньої внутрішньої публіки це не спрацювало. Навіть їхні власні пропагандисти в це не повірили. Тому що це виглядало дуже-дуже штучно", – додав український лідер.