USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 8 5 8 0 (+750)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Здатна знищувати супутники. Чим небезпечна ядерна космічна зброя Росії

Знищення супутників вплине на мобільний зв'язок, оплату рахунків, роботу інтернету
Космос
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Російська Федерація намагається розробити ядерну космічну зброю, яка завдяки енергетичній хвилі при вибуху буде здатна вивести з ладу величезну кількість комерційних і урядових супутників. Про це пише CNN.

Зазначається, що знищення супутників вплине на мобільний зв'язок, оплату рахунків, роботу інтернету. Голова Комітету з питань розвідки Палати представників Майк Тернер викликав резонанс під час свого виступу із заявою про те, що його комітет "має інформацію про серйозну загрозу національній безпеці". Вже у п'ятницю голова Білого дому Джо Байден підтвердив, що Тернер мав на увазі нову російську ядерну протисупутникову зброю, але офіційні особи наполегливо відмовлялися обговорювати це питання через суворо засекречений характер розвідувальних даних.

Як наголосили представники адміністрації Байдена, зброя все ще перебуває на стадії розробки й не виведена на орбіту. Водночас її застосування перетне небезпечний рубікон в історії ядерної зброї й може спричинити надзвичайні порушення в повсякденному житті.

"Цей вид нової зброї, відомий військовим космічним експертам як ядерний ЕМІ, створить імпульс електромагнітної енергії й потік високозаряджених частинок, які прорвуться крізь космос і виведуть з ладу інші супутники, що обертаються навколо Землі", – повідомляє CNN.

Ядерної загрози немає

Байден зауважив, що жодної ядерної загрози у світі немає. Все, що робить Росія, пов'язане з космосом й може завдати шкоди лише супутникам. Міністерство оборони й розвідувальне співтовариство роками відстежували зусилля Росії з розробки широкого спектра протисупутникових озброєнь, в тому ж числі й ЕМІ.

Як пояснив один із представників оборонного відомства, в останні місяці з'явився потік розвідувальних повідомлень, пов'язаних саме із зусиллями Росії з розробки ядерного протисупутникового потенціалу. Нещодавно країна-терорист досягла прогресу в розробці ядерного електромагнітного імпульсу – спорідненої, але набагато більш тривожної технології.

Все почалося з холодної війни

Як пояснив ще один американський чиновник, розробка космічної ядерної зброї не є новою концепцією й сягає корінням кінця холодної війни. Водночас побоювання пов'язані з тим, що зброя може вивести з ладу значну частину певних орбіт, створивши мінне поле з виведених з ладу супутників, що "виявиться небезпечним для будь-яких нових, які ми можемо спробувати запустити для заміни або ремонту існуючих".

Наразі питанням полягає в тому, чи здатна ядерна зброя вплинути на супутники GPS і ядерні супутники управління і контролю, які працюють на більш високій орбіті, ніж величезне сузір'я комерційних і урядових супутників, що проносяться на низькій навколоземній орбіті. За словами колишнього високопосадовця Пентагона, усе залежатиме від того, наскільки близько вони знаходяться до ЕМІ, наскільки вони старі й наскільки сильний буде вибух.

Зброя останньої надії

На думку експертів, космічна ядерна зброя може мати потенціал для знищення мегасузір'їв малих супутників, таких як Starlink компанії SpaceX, який успішно використовується Україною у війні з Росією.

Це майже напевно буде "зброєю останньої надії" для Росії, оскільки це також завдасть шкоди будь-яким російським супутникам, що перебувають у цьому районі.

"Також залишається незрозумілим, наскільки добре розвинена ця технологія. За останні роки Росія мала низку публічних скандалів, пов'язаних з її ядерними технологіями. У 2019 році семеро росіян загинули в ядерній аварії, яка сталася, коли Москва намагалася підняти крилату ракету з ядерним двигуном, що впала в Біле море під час невдалого випробування", –розповідає CNN.

За словами представників адміністрації Байдена, запуск Росією ядерної космічної зброї стане першим в історії порушенням Договору про космос 1967 року, який забороняє розміщення зброї масового знищення в космічному просторі.

"Це було б порушенням Договору по космосу, який підписали понад 130 країн, в тому числі і Росія", – заявив Кірбі.

Нагадаємо, наприкінці минулого року найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії Селлафілд був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм.

А 1 листопада 2023 року держава-агресор Росія провела невдалі випробування міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 "Ярс", яка є основною у наземному компоненті стратегічних ядерних сил РФ. За даними розвідки, ракета "Ярс" збилась з курсу, як і під час попередніх командно-штабних навчань стратегічних ядерних сил держави-агресора Росії 25 жовтня 2023 року. Так само невдало 25 жовтня 2023 року завершився випробувальний запуск з підводного ракетного крейсера "Борей" балістичної ракети РСМ-56 "Булава", що вкотре засвідчило її ненадійність.

Читайте також:
Жодної контрабанди зброї за кордон України не зафіксовано, – МВС Жодної контрабанди зброї за кордон України не зафіксовано, – МВС
Через затримку допомоги Україна витратила 4 млрд доларів на зброю, що негативно вплинуло на бюджет, – Мінфін Через затримку допомоги Україна витратила 4 млрд доларів на зброю, що негативно вплинуло на бюджет, – Мінфін
Україна – серед країн, де найменше бояться ядерної загрози, – дослідження Україна – серед країн, де найменше бояться ядерної загрози, – дослідження
Зброя РФ допоможе Ірану посилити захист від авіаударів Ізраїлю, – джерела Зброя РФ допоможе Ірану посилити захист від авіаударів Ізраїлю, – джерела