USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

У РФ відбулись невдалі випробування ядерних ракет "Ярс" і "Булава", – розвідка

Ракета "Ярс" збилась з курсу, як і під час попередніх командно-штабних навчань
ядерка рф
Фото ілюстративне
Джерело: Головне управління розвідки МО України

У росії відбулись невдалі випробування ядерних ракет "Ярс" і "Булава". Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони.
 
"1 листопада 2023 року держава-агресор Росія провела невдалі випробування міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 "Ярс", яка є основною у наземному компоненті стратегічних ядерних сил РФ", – йдеться в повідомленні.

Запуск ракети "Ярс" із космодрому "Плєсєцк" (Архангельська обл.) по цілі на полігоні "Кура" (Камчатка) здійснив бойовий розрахунок 33 ракетної армії ракетних військ стратегічного призначення ЗС РФ.
 
За даними ровзідки, ракета "Ярс" збилась з курсу, як і під час попередніх командно-штабних навчань стратегічних ядерних сил держави-агресора Росії 25 жовтня 2023 року.
 
Зазначається, що так само невдало 25 жовтня 2023 року завершився випробувальний запуск з підводного ракетного крейсера "Борей" балістичної ракети РСМ-56 "Булава", що вкотре засвідчило її ненадійність.

"Серйозні проблеми Москва має також із важкою МБР РС-28 "Сармат" шахтного базування ― це один з ключових проектів в оголошеному агресором процесі модернізації стратегічних ядерних сил РФ", – каже розвідка.

Що відомо про ракету "Сармат"?

Ракету "Сармат" на Росії створюють з 2009 року. Згідно з первинними планами Москви, її мали прийняти на озброєння ще 5 років тому ― у 2018-му, але дату постійно відтерміновували.

Зрештою, "Сармат" прийняли на озброєння лише у вересні 2023-го ― після першого і єдиного повноцінного випробування, проведеного у квітні цього року.

У порівнянні з виготовленою в Україні МБР РС-20 "Воєвода" створена їй на заміну ракета "Сармат" позбавлена будь-яких переваг у конструкції, головній частині чи методах подолання протиракетної оборони. Фактично "Сармат" ― недопрацьована, недосконала, сира ракета.

Складнощі РФ

Розвідка зазначає, що досі залишаються неподоланими складнощі держави-агресора Росії і у її намірах вдосконалити повітряний компонент стратегічних ядерних сил. У межах часткової модернізації радянських бомбардувальників Ту-160 та Ту-95С росіяни мають здатність щорічно  опрацьовувати 1-2 літаки.
 
Заплановане на 2023 рік постачання нових стратегічних бомбардувальників Ту-160М2 перенесене на більш пізній термін, оскільки росіяни так і не змогли відновити виробництво нової версії двигунів НК-32.
 
Розвідники додають, що ксі перелічені проблеми стратегічних ядерних сил держави-агресора РФ прямий наслідок санкційної політики цивілізованого світу проти москви за розв’язану нею війну проти України, а також неспроможності науково-технічної та промислової баз терористичної росії  виготовити необхідні компоненти на заміну імпортним.

Читайте також:
Зеленський змінив командувача Силами підтримки ЗСУ Зеленський змінив командувача Силами підтримки ЗСУ
Про штучний інтелект, захист від шахраїв, DarkNet та особливості соцмереж. Розмова з директором компанії з кібербезпеки Віталієм Якушевим Про штучний інтелект, захист від шахраїв, DarkNet та особливості соцмереж. Розмова з директором компанії з кібербезпеки Віталієм Якушевим
Трампа допущено до президентських виборів у Колорадо, - рішення Верховного суду Трампа допущено до президентських виборів у Колорадо, - рішення Верховного суду
ЗСУ звели до мінімуму можливість проведення десантної операції на Чорноморському узбережжі України ЗСУ звели до мінімуму можливість проведення десантної операції на Чорноморському узбережжі України