USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00
Втрати орків: 5 0 2 3 4 0 (+1150)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00

Затримка допомоги Україні від США дає російській армії достатньо можливостей на фронті, – ISW

Зокрема, окупанти відчувають гнучкість у проведенні наступальних операцій
Окупанти, війська РФ

Російські військові 

Джерело: відкриті джерела

Постійні затримки США з наданням безпекової допомоги Україні обмежують здатність українських військ проводити ефективні оборонні операції, надаючи російським військам гнучкість у проведенні наступальних операцій. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Як зазначили аналітики, ця динаміка для російських військ може призвести до оперативно значущих успіхів у майбутньому.

"Росія та Україна беруть участь у постійних перегонах інновацій та адаптації у сфері протиповітряної оборони, в якій Росія продовжує коригувати час, масштаби, склад і цілі своїх ударів, намагаючись проникнути в систему протиповітряної оборони України", – кажуть в ISW.

Значні затримки в наданні військової допомоги з боку Сполучених Штатів вже призвели до дефіциту запасів зенітно-ракетних комплексів України і перешкоджають здатності України адаптуватися до еволюції російських ударних комплексів.

Обмежена кількість систем протиповітряної оборони та перехоплювачів змушує Україну ухвалювати складні рішення щодо розподілу систем ППО між тиловими та фронтовими районами, залишаючи фронтові війська значною мірою вразливими до російських повітряних атак.

Новини за темою: Лідери партій у Конгресі дійшли "консенсусу" щодо питання допомоги Україні та Ізраїлю, – сенатор Шумер

Там також наголошують, що тільки США можуть швидко надати Україні системи протиповітряної оборони в обсязі, необхідному для значного поліпшення можливостей протиповітряної оборони України.

Коливання навколо військової допомоги Україні у Сполучених Штатах Америки тривають уже кілька місяців. За цей час українська армія зіткнулася з дефіцитом озброєння і змушена була відійти з Авдіївки.

Як відомо, 13 лютого Сенат США схвалив законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 млрд доларів. Зокрема, для України передбачено понад 60 млрд доларів.

Проте через два місяці спікер Палати представників США Майк Джонсон оприлюднив свій план із просування іноземної допомоги, представивши чотири окремі законопроєкти, що стосуються допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та інших пріоритетів національної безпеки.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на пропозицію спікера Джонсона, заявивши, що  якщо Штати ухвалять законопроєкт про фінансову допомогу, що не включатиме кошти для України, це буде ганьбою світу та демократії.

Читайте також:
Уже близько 600 ув'язнених приєдналися до ЗСУ, вони будуть штурмовиками, - Мін'юст Уже близько 600 ув'язнених приєдналися до ЗСУ, вони будуть штурмовиками, - Мін'юст
Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express
Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський
На Сумському напрямку потенційно високою залишається ймовірність загострення військового протистояння На Сумському напрямку потенційно високою залишається ймовірність загострення військового протистояння