USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 5 6 4 0 (+960)
USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90

Захід може надати Україні до березня лише 600 тисяч, а не мільйон снарядів, – Bloomberg

В Україні на фронті проблемою залишається снарядний голод
ЗСУ
Військовий ЗСУ заряджає міномет
Джерело: Володимир Зеленський

Європейський Союз не зможе надати обіцяний мільйон снарядів Україні до терміну, що був обумовлений раніше, 1 березня 2024 року. До цього часу у країн ЄС набереться лише 600 тисяч боєприпасів, передає Bloomberg.

За словами дипломатів, "європейським союзникам не вистачить 1 мільйона набоїв, які вони обіцяли поставити до 1 березня", надавши до цього терміну лише близько 600 тисяч набоїв на тлі постійних затримок виробництва та побоювань щодо виснаження запасів.

"Зустріч міністрів оборони в Брюсселі цього тижня, можливо, спробує підрахувати інші поставки, щоб збільшити загальний обсяг, але все одно не досягне мети – 1 мільйон, яка була встановлена минулого року", – цитує видання слова дипломатів.

Якщо українські війська не матимуть снарядів, щоб продовжувати тиск, Росія може продовжувати стріляти з артилерії, поки її піхота атакує українські позиції.

"Це нечесний бій для українських захисників", – сказала дослідник Rand Corp та офіцер резерву армії США Енн Марі Дейлі.

Нагадаємо, Збройні сили України зіткнулися з нестачею артилерійських снарядів і були змушені згорнути деякі операції через брак допомоги західних союзників. 

Через затримки у постачанні Україні західної зброї, яка необхідна для протистояння російській агресії, у Міноборони вирішили піти не лише шляхом нарощування власного виробництва боєприпасів як у 155-мм калібрі, так й радянської номенклатури. Також там вбачають можливість компенсування нестачі артилерійського вогню завдяки FPV дронам.

Раніше міністр оборони Рустем Умєров заявив, що Росія значно перевершує Україну в щоденних артилерійських атаках, вони випускають у 5–10 разів більше снарядів. 

Читайте також:
Сирський анонсував кадрові зміни серед командирів бригад та розповів про ситуацію на фронті Сирський анонсував кадрові зміни серед командирів бригад та розповів про ситуацію на фронті
Ворог атакував безпілотниками Одесу і Харківщину: Хронологія подій та наслідки Ворог атакував безпілотниками Одесу і Харківщину: Хронологія подій та наслідки
ЗСУ подекуди відновлюють втрачені позиції на Авдіївському напрямку, – Тарнавський ЗСУ подекуди відновлюють втрачені позиції на Авдіївському напрямку, – Тарнавський
Виробництво боєприпасів у РФ протягом року, імовірно, досягне піку через обмеженість виробничих потужностей, - британська розвідка Виробництво боєприпасів у РФ протягом року, імовірно, досягне піку через обмеженість виробничих потужностей, - британська розвідка