USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40

Майже сім тисяч українських строковиків звільнять у запас цієї весни

Закон про демобілізацію строковиків президент підписав 26 лютого
ЗСУ строковики
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Майже сім тисяч українських військових строкової служби звільнять у запас. Станеться це до кінця весни. Про це повідомили в Генштабі.

"Відповідно до указу президента України від 07.03.2024 №149/2924 "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби" протягом квітня – травня у Збройних силах України, Державній спеціальній службі транспорту та інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях здійснюється звільнення y запас військовослужбовців строкової військової служби", – йдеться в повідомленні.

Крім того, у Генштабі нагадують, що призовний вік знижено з 27 до 25 років. Тобто тепер громадяни, які досягли 25-річного віку, підлягатимуть зняттю з військового обліку призовників та взяттю на військовий облік військовозобов’язаних. 

Що цьому передувало?

23 лютого Верховна Рада України підтримала за основу і в цілому законопроєкт №11035 про демобілізацію військових строкової служби.

Вже через три дні Зеленський підписав закон про демобілізацію військових строкової служби.

Як діяти громадянам, яким виповнилось 25?

Територіальні центри комплектування викликатимуть осіб, які перебували на військовому обліку призовників та досягли 25-річного віку для уточнення облікових даних, проходження медичного огляду та оформлення відповідних військово-облікових документів.

Замість строкової служби – базова підготовка

У новому законопроєкті про мобілізацію прописано, що замість строкової служби буде загальна військова підготовка, а також обов’язкове навчання, зокрема протягом двох-трьох місяців перед відправкою на фронт.

Загальну військову підготовку проходитимуть громадяни у віці від 18 до 24 років. Попередньо, місце та час підготовки можна буде обрати самому. У мирний час його термін складатиме п’ять місяців, у воєнний час – три. При цьому за людиною зберігатиметься робоче місце. До цього виду військової служби не залучатимуться громадяни, які пройшли базову загальновійськову підготовку у ВНЗ.

З 2025 року така підготовка буде запроваджена у вищих навчальних закладах.

Читайте також:
Україна отримає від США 1,5 млрд доларів на енергетичний сектор і гуманітарні потреби Україна отримає від США 1,5 млрд доларів на енергетичний сектор і гуманітарні потреби
Міноборони за три дні рекрутингової кампанії отримало понад 2,4 тисячі резюме Міноборони за три дні рекрутингової кампанії отримало понад 2,4 тисячі резюме
В Україну вже прибувають перші партії боєприпасів у рамках В Україну вже прибувають перші партії боєприпасів у рамках "чеської ініціативи"
Сьогодні стартує Саміт миру у Швейцарії: Хто приїде, чого від нього чекати та інші деталі Сьогодні стартує Саміт миру у Швейцарії: Хто приїде, чого від нього чекати та інші деталі