USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 7 8 3 0 (+870)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

З липня цього року Польща скасовує виплати за розміщення українців

Держава компенсуватиме власникам житла розміщення та харчування українців лише до 30 червня 2024 року
біженці
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Програму безплатного розміщення українських біженців у Польщі "40+" готуються скасувати. Уряд подав відповідну поправку до закону про тимчасовий захист українців. Біженцям залишається доступним розміщення у колективних центрах, повідомляє prawo.pl.

Держава компенсуватиме власникам житла розміщення та харчування українців лише до 30 червня 2024 року. Таку пропозицію змін до спецзакону про допомогу українцям подало Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі. Досі за розміщення та харчування втікачів від війни власникам житла виплачувалася компенсація у 40 злотих (392 грн) на добу за людину. Більшість біженців мають право на таку допомогу упродовж 120 днів, вразливі категорії не обмежені у часі державної підтримки.

Міністерство внутрішніх справ вирішило відмовитися від форми підтримки громадян, які надають притулок та харчування біженцям у приватному житлі. Заступник міністра Мацей Дущик зазначив, що у поправці до закону про допомогу, яка має бути подана до Сейму до кінця квітня, буде видалена відповідна стаття 13. Це пов'язано з тим, що пільга викликає багато суперечок та сумнівів у тлумаченні.

Зокрема, у Союзі польських метрополій повідомили, що виникає багато проблем із документальним підтвердженням інвалідності. Також все більше заявок на компенсацію подають громадяни України, які приймають на проживання своїх співвітчизників.

"Досі всі поправки були спробою посилити це положення, щоб не допустити зловживань. Після аналізу ми вирішили, що ця стаття зникне із закону", – сказав Мацей Дущик.

Поправка має набути чинності на початку липня. Міністерство розглядає можливість прийняття невеликого перехідного періоду.

"Скасування цього положення не означатиме, що біженці будуть позбавлені підтримки та догляду, вони все одно зможуть користуватися місцями колективного розміщення. Вони точно не будуть позбавлені допомоги", – зауважила керуюча директорка Союзу польських митрополій Дорота Бомбяк-Ковальська.

Діючий до 4 березня 2024 року спецзахист для українських біженців у Польщі продовжать на пів року. За ці шість місяців польський уряд налаштований розробити нові правила надання допомоги особам, які покинули Україну через початок повномасштабної війни. Серед анонсованих змін є скасування статусу біженця після виїзду громадянина України з Польщі навіть на короткий термін (наприклад, на свята або у відпустку). На думку уряду, це вказує на те, що людям вже не потрібен тимчасовий захист. Також біженці отримуватимуть менші виплати на дітей.

Читайте також:
У Польщі затримали агента, який пропонував спецслужбам РФ замах на Зеленського У Польщі затримали агента, який пропонував спецслужбам РФ замах на Зеленського
Серед біженців з України Румунія виявила шпигунів РФ Серед біженців з України Румунія виявила шпигунів РФ
Заступник голови Полтавської облради під виглядом службового відрядження подорожував Євросоюзом Заступник голови Полтавської облради під виглядом службового відрядження подорожував Євросоюзом
Видачу готівки обмежать: Бундестаг схвалив єдину платіжну картку для біженців Видачу готівки обмежать: Бундестаг схвалив єдину платіжну картку для біженців