
У звіті ООН йдеться, що цифрові технології, включно зі штучним інтелектом, завжди повинні підкорятися "людиноцентричному баченню" освіти й ніколи не витісняти особисте спілкування з учителями.
В ЮНЕСКО переконані, що позитивний вплив цифрових технологій на результати навчання та економічну ефективність може бути переоціненим, а нове не завжди є кращим.
Агентство Організації Об'єднаних Націй закликало політиків не нехтувати "соціальним виміром" освіти, де студенти навчаються віч-на-віч, оскільки дедалі більше навчання переміщується в інтернет, особливо в університетах.
"Цифрова революція має бути спрямована на покращення навчального досвіду та на добробут студентів і вчителів, а не на шкоду їм. Ставте на перше місце потреби учня та підтримуйте вчителів. Онлайн-зв’язки не замінять спілкування людей", – сказала гендиректорка ЮНЕСКО Одрі Азуле.
Надмірне або невідповідне використання учнями технологій у класі та вдома (смартфонів, планшетів чи ноутбуків), може відволікати, заважати та негативно впливати на навчання, вважають в ЮНЕСКО.
На думку агентства, країни "усвідомили важливість того, щоб учні були на першому місці", коли мова зайшла про цифрові технології. В ЮНЕСКО згадали приклад Китаю, де дітям заборонили брати мобільні телефони до школи.
Дослідження ЮНЕСКО
На підставі аналізу 200 систем освіти в усьому світі агентство підрахувало, що кожна четверта країна заборонила використання смартфонів у школах. Серед них Франція, яка запровадила таку заборону у 2018 році, і Нідерланди, які запровадять обмеження з 2024 року.