USD
НБУ
38.48
Готівка
38.80
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95
Втрати орків: 4 0 6 0 8 0 (+1130)
USD
НБУ
38.48
Готівка
38.80
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95

Європарламент ухвалив резолюцію із закликом прийняти Україну в НАТО

Євродепутати висловлюють надію, що "процес вступу розпочнеться після закінчення війни та завершиться якомога швидше"
НАТО
Джерело: відкриті джерела

Депутати Європейського парламенту закликали країни Організації Північноатлантичного договору (НАТО) виконати свої зобов’язання перед Україною та запросити її до альянсу. Про це поінформували в пресслужбі Європарламенту.

Резолюцію схвалили 425 голосами "за", 38 "проти" та 42 утрималися. Євродепутати висловлюють надію, що "процес вступу розпочнеться після закінчення війни та завершиться якомога швидше".

"Поки Україна не набуде повноправного членства, ЄС та союзники по НАТО мають тісно співпрацювати з державою, щоб розробити тимчасові рамки для гарантій безпеки, які мають бути запроваджені одразу після війни. Інтеграція України до НАТО та ЄС зміцнить регіональну та глобальну безпеку, а також зв’язки між Україною та євроатлантичною спільнотою", – йдеться у повідомленні.

Шлях України до НАТО

Відносини між Україною й Організацією Північноатлантичного договору почалися 1992 року. Київ подав заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) у 2008 році. Плани щодо членства в НАТО були відкладені Україною після президентських виборів 2010 року, на яких президентом був обраний Віктор Янукович, який вважав за краще залишити країну поза блоком.

На тлі Євромайдану та Революції гідності Янукович утік з України в лютому 2014 року. Тимчасовий уряд Яценюка, який прийшов до влади, спочатку заявив, посилаючись на позаблоковий статус країни, що не планує вступати в НАТО. Однак після військового вторгнення Росії в Україну та парламентських виборів у жовтні 2014 року новий уряд поставив вступ до блоку пріоритетом.

21 лютого 2019 року до Конституції України внесли зміни, норми щодо стратегічного курсу України на членство в Європейському Союзі та НАТО закріплені в преамбулі Основного Закону, трьох статтях та перехідних положеннях.

На Брюссельському саміті в червні 2021 року лідери блоку підтвердили рішення, ухвалене на саміті в Бухаресті 2008 року, про те, що Грузія й Україна стануть членами альянсу з Планом дій щодо членства (ПДЧ) як неодмінною частиною процесу та правом України визначати своє майбутнє і зовнішню політику без стороннього втручання.

30 вересня Україна подала заявку на пришвидшений вступ до НАТО на тлі анексії окупованих територій Росією.

Новини за темою: Парламентська асамблея НАТО визнала злочини Росії проти України геноцидом, а режим у РФ – рашизмом

Що дасть саміт у Вільнюсі?

Україна прагне приєднатися до альянсу після закінчення бойових дій. Проте країна хоче отримати політичне рішення про можливість вступу вже на саміті НАТО, який пройде у Вільнюсі 11–12 липня.

На Вільнюському саміті країни – члени блоку нададуть Україні алгоритм вступу до Північноатлантичного альянсу. Про це повідомляв заступник міністра оборони Володимир Гаврилов, передавала пресслужба Міноборони.

Чиновник зазначав, країни – члени НАТО "вийдуть на певний порядок нашого вступу, який буде зафіксовано".

За словами заступника міністра оборони, попри консенсусний механізм ухвалення рішень і право вето, він сумнівається в тому, що "будуть великі проблеми" з ухваленням рішення щодо України.

Новини за темою: Україна офіційно вступила до кіберцентру при НАТО
Читайте також:
Українці все ще вважають Польщу й США дружніми країнами, однак ставлення до них погіршилося, – опитування Українці все ще вважають Польщу й США дружніми країнами, однак ставлення до них погіршилося, – опитування
Понад 60% українських біженців хочуть повернутися додому Понад 60% українських біженців хочуть повернутися додому
Через блокаду кордону в Україні подорожчає автогаз Через блокаду кордону в Україні подорожчає автогаз
Раді пропонують запровадити єдину систему відеонагляду за громадянами і збір їх персональних даних Раді пропонують запровадити єдину систему відеонагляду за громадянами і збір їх персональних даних