USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Єврокомісія провела третій тендер спільних закупівель газу

Пропозиція на тендері дещо перевищувала попит і становила 18,1 млрд куб. м
Газ
Газ
Джерело: відкриті джерела

Європейська комісія провела третій тендер із загальних закупівель газу на 16,49 млрд куб. м, у якому взяли участь 39 країн. Про це на брифінгу у Брюсселі повідомив заступник голови ЄК Марош Шефчович.

Так, за підсумками трьох раундів роботи Енергетичної платформи Європейського Союзу закупили понад 44 млрд куб. м палива. 

"Третій тендер із загальних закупівель газу закрився в середу з відмінними результатами. Цей раунд приніс нам рекорд загального попиту 16,49 млрд куб. м з боку 39 європейських країн", - сказав Шефчович.

І додав, що пропозиція на тендері дещо перевищувала попит і становила 18,1 млрд куб. м.

Загалом ця угода підтверджує успішну відмову Європейського союзу від російського палива, наголосив заступник ЄК.

Новини за темою: 40 іноземних компаній транспортують газ для зберігання в Україні, – ОГТСУ

Раніше

Єврокомісія готується виділити Угорщині мільярди євро з фондів ЄС, які наразі заморожені через проблеми з верховенством права в країні, щоб забезпечити підтримку Будапешта у питанні збільшення бюджету Євросоюзу та надання значної фінансової допомоги Україні. Про це повідомляє Financial Times.

Якщо заморожені ще торік у грудні кошти будуть розблоковані, це стане перемогою прем'єр-міністра Віктора Орбана, який пообіцяв блокувати будь-яке збільшення бюджету Європейського Союзу доти, доки Угорщина не отримає доступ до нього.

У грудні минулого року ЄС заморозив 22 млрд євро з фондів згуртування, виділених Угорщині. Це відбулось після того, як Брюссель вирішив, що Будапешт не дотримується правил захисту прав людини і верховенства права. 

Читайте також:
У Саміті миру візьмуть участь 92 країни та 8 організацій: Повний список учасників У Саміті миру візьмуть участь 92 країни та 8 організацій: Повний список учасників
Україна уклала контракт на імпорт скрапленого газу зі США Україна уклала контракт на імпорт скрапленого газу зі США
Європейські чиновники обговорюють з Україною транзит газу з Азербайджану замість російського Європейські чиновники обговорюють з Україною транзит газу з Азербайджану замість російського
В Україні вперше з жовтня зросла ціна на газ В Україні вперше з жовтня зросла ціна на газ