USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Єврокомісія провела третій тендер спільних закупівель газу

Пропозиція на тендері дещо перевищувала попит і становила 18,1 млрд куб. м
Газ
Газ
Джерело: відкриті джерела

Європейська комісія провела третій тендер із загальних закупівель газу на 16,49 млрд куб. м, у якому взяли участь 39 країн. Про це на брифінгу у Брюсселі повідомив заступник голови ЄК Марош Шефчович.

Так, за підсумками трьох раундів роботи Енергетичної платформи Європейського Союзу закупили понад 44 млрд куб. м палива. 

"Третій тендер із загальних закупівель газу закрився в середу з відмінними результатами. Цей раунд приніс нам рекорд загального попиту 16,49 млрд куб. м з боку 39 європейських країн", - сказав Шефчович.

І додав, що пропозиція на тендері дещо перевищувала попит і становила 18,1 млрд куб. м.

Загалом ця угода підтверджує успішну відмову Європейського союзу від російського палива, наголосив заступник ЄК.

Новини за темою: 40 іноземних компаній транспортують газ для зберігання в Україні, – ОГТСУ

Раніше

Єврокомісія готується виділити Угорщині мільярди євро з фондів ЄС, які наразі заморожені через проблеми з верховенством права в країні, щоб забезпечити підтримку Будапешта у питанні збільшення бюджету Євросоюзу та надання значної фінансової допомоги Україні. Про це повідомляє Financial Times.

Якщо заморожені ще торік у грудні кошти будуть розблоковані, це стане перемогою прем'єр-міністра Віктора Орбана, який пообіцяв блокувати будь-яке збільшення бюджету Європейського Союзу доти, доки Угорщина не отримає доступ до нього.

У грудні минулого року ЄС заморозив 22 млрд євро з фондів згуртування, виділених Угорщині. Це відбулось після того, як Брюссель вирішив, що Будапешт не дотримується правил захисту прав людини і верховенства права. 

Читайте також:
Плюс 400 тис. кубів газу на добу: В Україні ввели в експлуатацію нові свердловини Плюс 400 тис. кубів газу на добу: В Україні ввели в експлуатацію нові свердловини
Україна пропонує європейським операторам реверс Трансбалканського газопроводу Україна пропонує європейським операторам реверс Трансбалканського газопроводу
Порти ЄС допомагають продавати понад 20% російського ЗПГ Порти ЄС допомагають продавати понад 20% російського ЗПГ
Єврокомісія виділить 50 мільйонів євро на відновлення українських портів Єврокомісія виділить 50 мільйонів євро на відновлення українських портів