USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

ЄС на рік відклав запуск платної системи реєстрації для туристів ETIAS

Точна дата запуску системи ETIAS у 2024 році також ще невідома
ЄС
Джерело: wikipedia

Європейська комісія відклала до наступного року запуск системи інформації та авторизації (ETIAS) для подорожей у рамках безвізу. Про це повідомляє SchengenVisaInfo.

За словами Анітти Гіппер, прессекретаря Єврокомісії з питань внутрішніх справ, міграції та внутрішньої безпеки, точна дата запуску поки невідома. Її повідомлять додатково. Але Гіппер наголосила, що очікувана дата повної роботи – 2024 рік.

Також вона пояснила причину, через яку в Євросоюзі вирішили відкласти запуск системи. Гіппер зазначила, що впровадження ETIAS може відбутися тільки спільно з розроблюваною в ЄС новою системою в'їзду/виїзду (EES), яка передбачає біометричні перевірки на кордоні для мандрівників. Там очікують запуск EES до кінця 2023 року.

Новини за темою: ЄС, ймовірно, продовжить для України пільговий режим торгівлі

Що таке ETIAS?

Це автоматизована електронна система, яка відстежує та дозволяє в'їзд до Шенгенської зони громадянам тих країн, які мають безвізовий режим з Євросоюзом.

Згідно з правилами системи, після її запуску в'їзд до Європейського Союзу буде можливий тільки після авторизації. У рамках ETIAS кожен заявник проходитиме перевірку безпеки, що дасть змогу визначити, чи можна дозволити йому в'їзд у будь-яку країну Шенгенської зони.

Авторизація платна і обійдеться громадянам у сім євро за кожні три роки, під час яких повторна реєстрація для поїздок не потрібна.

Систему планували запустити на початку 2022 року, однак після кількох невдач через COVID-19 та інші проблеми Брюссель уповільнив плани запуску.

ETIAS, як зазначали в Єврокомісії, насамперед потрібна для безпеки. ETIAS істотно знизить стурбованість питаннями безпеки за допомогою використання своїх інформаційних систем і систем збору даних. Це означає, що система виявлятиме людей, які становлять будь-яку загрозу для безпеки країн Шенгенської угоди.

Теги: ЄС
Читайте також:
В ООН вважають, що говорити про В ООН вважають, що говорити про "воєнний злочин" щодо Каховської ГЕС – передчасно. В ЄС же звинуватили російські війська
Щонайменше 16 тисяч українців втратили свої домівки через підрив окупантами Каховської ГЕС, – ООН Щонайменше 16 тисяч українців втратили свої домівки через підрив окупантами Каховської ГЕС, – ООН
"Росію потрібно притягнути до відповідальності": Як світ реагує на підрив Каховської ГЕС
Єврокомісія продовжила до середини вересня заборону на імпорт української агропродукції до п’яти країн ЄС Єврокомісія продовжила до середини вересня заборону на імпорт української агропродукції до п’яти країн ЄС