USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

ЄС готує окремий режим санкцій проти Росії

Новий режим санкцій можуть затвердити швидко – до виборів у Європарламент на початку червня
санкції

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

В Євросоюзі обговорюють пропозицію створення окремого режиму санкцій проти Росії, який зосередиться на покаранні причетних до придушення демократичних свобод у країні. Про це напередодні повідомила Deutsche Welle.

Вказано, що ініціатором режиму санкцій щодо Росії, згідно з документом у розпорядженні редакції, стали країни Балтії, Польща, Чехія, Румунія, Фінляндія та Швеція. Вони пропонують створити новий режим за аналогією з режимами санкцій проти режимів Білорусі, Ірану, Венесуели та КНДР.

"Критерії для занесення до (санкційного) списку мають охоплювати погіршення ситуації з правами людини, політизовану судову систему та репресії проти громадянського суспільства, включно з діями, що підривають демократію і верховенство закону", – йдеться в документі.

Наприклад, він пропонує запроваджувати обмежувальні заходи проти представників "репресивного державного апарату Росії, включно з тими, хто причетний до політично вмотивованих судових рішень щодо представників громадянського суспільства і демократичної опозиції та їхнього подальшого затримання".

Таку пропозицію, за даними видання, передали до зовнішньополітичної служби Європейського Союзу 28 лютого. Напередодні під час виступу в Європарламенті Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель підтвердив, що країни Євросоюзу обговорюють "новий окремий режим санкцій щодо Росії". Він висловив сподівання, що цей режим затвердять швидко. Його можуть ухвалити до виборів до Європарламенту на початку червня.

Європейський Союз розпочав підготовку 14-го пакета санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну. Він має бути ухвалений навесні цього року.

Читайте також:
Молдова стала першою країною, яка підписала безпекову угоду з ЄС Молдова стала першою країною, яка підписала безпекову угоду з ЄС
Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України
В ЄС прагнуть розпочати переговори про вступ України до Союзу у червні, – ЗМІ В ЄС прагнуть розпочати переговори про вступ України до Союзу у червні, – ЗМІ
У Росії заарештували активи трьох європейських банків на понад 700 млн євро У Росії заарештували активи трьох європейських банків на понад 700 млн євро