USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 7 8 3 0 (+870)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Японія здійснила успішну посадку космічного модуля SLIM на Місяць

Посадковий модуль SLIM було запущено у вересні 2023 року
Місячний посадковий модуль SLIM перед запуском
Місячний посадковий модуль SLIM перед запуском
Джерело: відкриті джерела

Японський космічний корабель SLIM успішно приземлився на поверхню Місяця. Про це пише CNBC.

Як повідомляє Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA), посадковий модуль SLIM, який було запущено ще у вересні 2023 року, здійснив успішну посадку на поверхню Місяця близько о 17:20 за київським часом.

Президент JAXA Хіроші Ямакава підтвердив, що м'яка посадка пройшла успішно, і космічний апарат зміг надсилати сигнали після спуску. Однак, схоже, що після приземлення можливості сонячних панелей були погіршені, через що космічний апарат залежав від живлення від акумуляторів.

У виданні зазначають, що завдяки успішній місії, Японія стала п’ятою країною, яка здійснила посадку на Місяць, після Радянського Союзу, США, Китаю та Індії.

"Уряди та приватні компанії здійснили понад 50 спроб висадитися на Місяць з перемінним успіхом, починаючи з перших спроб на початку 1960-х років, і цей успіх залишається хитким навіть у сучасну епоху", - додають автори.

Раніше ми повідомляли, що через супутники Direct to Cell у космосі надійшли текстові повідомлення. Зазначалося, що ці технології сприятимуть розвитку глобального звʼязку і допоможуть усунути "мертві" зони.

Читайте також:
В Японії скасували запуск першої приватної космічної ракети В Японії скасували запуск першої приватної космічної ракети
Україна отримала 760 млн доларів гранту від Японії та Норвегії Україна отримала 760 млн доларів гранту від Японії та Норвегії
Росія закуповує деталі для танків із Японії та Тайваню через Китай Росія закуповує деталі для танків із Японії та Тайваню через Китай
Повідомлення про ядерну російську зброю в космосі можуть бути реальними, – експерт Повідомлення про ядерну російську зброю в космосі можуть бути реальними, – експерт