USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 9 0 2 0 (+1070)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

Військова частина на Київщині продавала продукти, призначені для ЗСУ

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років із конфіскацією майна
харчування ЗСУ
Джерело: відкриті джерела

На Київщині викрили посадовців однієї з військових частин на оборудках з харчами для особового складу на мільйони гривень. Махінації здійснювались в умовах воєнного стану. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Зазначається, що до організованої групи входили військовослужбовці та працівники військової частини, які вступили у змову з приватними підприємцями та продавали у магазинах, ресторанах та на базарах частину продуктів, призначених для військових. Вони забирали щонайменше 30% продуктів зі складу, відповідно зменшивши добові норми харчового забезпечення для військових.

"Залишок" продуктів використовувався й в іншій схемі. Представник військової частини у змові з приватним підприємством виписував "порожні" накладні на постачання продукції на мільйони гривень, яка фактично не поставлялась. А на папері обліковувались продукти, які не були видані солдатам, перед їх продажем", – розповіли правоохоронці.

Через підробку фінансових документів Міністерство оборони України було введено в оману та здійснювало повну оплату продуктів харчування. Водночас готівку зловмисники привласнювали.

На цей час отримано докази щодо привласнення щонайменше 5 млн гривень.

Посадовцям військової частини та одному з комерсантів повідомлено про підозру за статтями заволодіння майна шляхом зловживання службовим становищем та заволодіння військовим майном шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 ч. 4 ст. 410 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років із конфіскацією майна. Під час санкціонованих обшуків у фігурантів були вилучені значні суми готівки.

Читайте також:
"Сергій Котов" пішов на дно: Серед екіпажу російського корабля є загиблі, поранені й знищений вертоліт Ка-29
Міноборони вперше придбає 20 тис. БпАК через Prozorro Міноборони вперше придбає 20 тис. БпАК через Prozorro
В Україні може збільшитись військовий збір для ФОП: Уряд готує законопроєкт В Україні може збільшитись військовий збір для ФОП: Уряд готує законопроєкт
Україна передала до МКС докази вчинення злочинів проти релігійних груп, завданих РФ у Криму Україна передала до МКС докази вчинення злочинів проти релігійних груп, завданих РФ у Криму