USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 9 5 0 7 0 (+1380)
USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50

Вдарили з неба. ВМС України розповіли, як знищили пункт управління РФ "Механік Погодін"

Судно використовували для завдання ударів дронами по Херсонській області
Механік Погодін
Пункт управління РФ "Механік Погодін"
Джерело: відкриті джерела

Військово-морські сили України розповіли про знищений танкер "Механік Погодін", який росіяни перетворили на пункт управління. Про це йдеться на сторінці ВМС України у соціальній мережі Facebook.

"11 березня 2024 року внаслідок успішного повітряного удару Повітряними силами ЗС України в районі Кінбурської коси було знищено танкер під прапором РФ "Механік Погодін", який росіяни використовували як пункт управління", – повідомили у ВМС.

2 травня 2018 року компанія VEB – Leasing OJSC (Санкт-Петербург), якій належить танкер, була внесена до санкційного списку та заарештована. Після підриву дамби Каховської ГЕС у 2023 році танкер викинуло на територію, тимчасово контрольовану окупантами.

"Танкер "Механік Погодін" був заарештований і до літа 2023 року знаходився на території Херсонського морського порту. Після підриву росіянами дамби Каховської ГЕС танкер викинуло на берег Кінбурської коси, яку тимчасово контролюють росіяни", – повідомили у Військово-морських силах України.

Росіяни на судні розгорнули спостережний пункт для ведення розвідки. Судно використовували для завдавання ударів дронами по Херсонській області.

"В подальшому противником на згаданому судні було розгорнуто спостережний пост для ведення розвідки, а також засоби РЕБ. Судно періодично використовувалося як платформа для нанесення ударів FPV дронами по території Херсонської області", – повідомили у ВМС.

Отже, знищення російського танкера "Механік Погодін" не лише завадило загарбникам у реалізації їхніх планів, а й було здійснено у повній відповідності до норм Міжнародного гуманітарного права.

Нагадаємо, у ніч проти 5 березня українські військові уразили в тимчасово окупованому Криму патрульний корабель "Сергій Котов" Чорноморського флоту РФ.

Також у Чорному морі вранці 14 лютого ГУР та ЗСУ знищили російський великий десантний корабель "Цезар Куніков".

А в ніч на 26 грудня минулого року у Феодосії, тимчасово окупований Крим, унаслідок ракетного удару ЗСУ було знищено великий десантний російський корабель "Новочеркаськ".

Читайте також:
Кожне рішення Заходу про допомогу ухвалюється з запізненням на рік, - Зеленський Кожне рішення Заходу про допомогу ухвалюється з запізненням на рік, - Зеленський
Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні
Націоналізація Націоналізація "покинутого" житла на ТОТ України: РФ хоче вкрасти понад 13 тисяч домівок
Направлення на ВЛК можуть з'явитись в додатку Направлення на ВЛК можуть з'явитись в додатку "Резерв+"