USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Ціни на продукти: Що найбільше подорожчало за останній рік

Серед продуктів найбільше подорожчали яйця та фрукти
продукти
Джерело: відкриті джерела

Середні ціни на продукти харчування в лютому 2023 року, порівняно з лютим минулого року, зросли на 31,5%. Це вище за загальну інфляцію, яка склала 24,9%. Про це свідчать дані Державної служби статистики (Держстату).

Серед продуктів найбільше подорожчали яйця – на 80,3%, фрукти – на 74,9%, риба та рибопродукти – на 44,1%, овочі – на 36,2%, цукор – на 32,5%, хліб та хлібопродукти 26,0%, макаронні вироби – на 25,8%.

На початку січня стало відомо, що відключення електроенергії наприкінці минулого року та перехід сільгоспвиробників на генератори призвели до того, що вартість продуктів харчування в Україні буде зростати. Про це під час телемарафону заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

"Ми порахували, що підвищення коливатиметься на рівні близько 3–5%", – зазначив він.

При цьому додав, що перебої з електроенергією на виробництвах у багатьох випадках були критичними. Тому міністерство розробило кілька стратегій виходу з ситуації.

"Ми маємо декілька стратегій: одна з них – це забезпечити виробництва генераторами. Також міністерство наразі приймає заявки, зокрема, від тваринницьких ферм для включення їх у перелік критичної інфраструктури. Нам дуже важливо забезпечити електроенергією всі виробничі цикли", – сказав перший заступник міністра.

В той же час Висоцький зауважив, що суттєвого зменшення обсягів виробництва за ці кілька місяців не відбувалося.

Читайте також:
Військова частина на Київщині продавала продукти, призначені для ЗСУ Військова частина на Київщині продавала продукти, призначені для ЗСУ
Ціна ціні різниця: Штурмовики та Міноборони купили однакові вантажівки, але – за різною вартістю Ціна ціні різниця: Штурмовики та Міноборони купили однакові вантажівки, але – за різною вартістю
Італія першою в Європі заборонила штучно культивоване м'ясо Італія першою в Європі заборонила штучно культивоване м'ясо
Для покращення здоровʼя нації: Колумбія ухвалила Для покращення здоровʼя нації: Колумбія ухвалила "закон про нездорову їжу"