USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45
Втрати орків: 4 9 2 2 9 0 (+1210)
USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45

В Україні зростає захворюваність на кашлюк

За перші два місяці 2024 року зафіксовано 515 випадків захворювання
Грип, ГРВІ, застуда, Covid

Фото ілюстративне

Джерело: відкриті джерела

Захворюваність на кашлюк в Україні зростає останнім часом. Серед хворих найбільше дітей дошкільного та раннього шкільного віку. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Так, з 2023 року в Україні зростає захворюваність на кашлюк. За перші два місяці 2024 року зафіксовано 515 випадків захворювання, а за аналогічний період минулого року було зареєстровано тільки 27 випадків. 95,9% усіх захворілих – діти, більшість – це діти дошкільного та раннього шкільного віку.

Чим небезпечний кашлюк

Як зазначає МОЗ, кашлюк є дуже заразним, він легко поширюється від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні.

Найбільш небезпечним кашлюк є для немовлят, у яких може викликати апное – тимчасову зупинку дихання. Крім того, у новонароджених і немовлят хвороба може протікати важко, є високий ризик ускладнень та смерті. Старші діти та дорослі зазвичай одужують від кашлюку, але хвороба є виснажливою та сильно ослаблює організм.

Симптоми:

  • хвороба починається як звичайна застуда, але через п'ять-вісім днів з’являється нападоподібний спазматичний кашель;
  • кашель може супроводжуватись гарячкою, нежитю та іншими ознаками ГРВІ;
  • у немовлят кашель може не проявлятись, але у них може ставатися зупинка дихання на короткий час;
  • одужання починається через чотири-вісім тижнів, а іноді – від двох до шести місяців.

Як запобігти кашлюку

Усі діти мають отримати чотири щеплення: у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. Якщо з якоїсь причини щеплення пропустили, наздоженіть його якнайшвидше.

Також від кашлюку потрібно вакцинуватися вагітним жінкам у термін від 16 до 32 тижнів вагітності незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві.

Раніше у Житомирській, Хмельницькій та Чернівецькій областях зафіксували перевищений епідемічний поріг через збільшення випадків захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19.

Читайте також:
В Україні може зрости рівень захворювання на сказ, – санлікар В Україні може зрости рівень захворювання на сказ, – санлікар
Туберкульоз, хвороба Паркінсона, цукровий діабет: Міноборони оновило перелік захворювань, які звільняють від мобілізації Туберкульоз, хвороба Паркінсона, цукровий діабет: Міноборони оновило перелік захворювань, які звільняють від мобілізації
Перші шість клінічних протоколів з лікування бойових травм пройшли затвердження МОЗ Перші шість клінічних протоколів з лікування бойових травм пройшли затвердження МОЗ
В Україні активізувалися кліщі: Як вберегтися від хвороби Лайма і що робити при укусі? В Україні активізувалися кліщі: Як вберегтися від хвороби Лайма і що робити при укусі?