USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 9 0 2 0 (+1070)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

В Україні дозволили брати тварин в укриття офіційно

Наказ набуває чинності з дня його офіційного опублікування, тобто відсьогодні, 25 січня
собака
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Міністерство внутрішніх справ України скасувало норму про недопуск тварин в укриття. Відповідний наказ внесли до Єдиного реєстру державних нормативних актів та опублікували в Офіційному віснику України від 25 січня (№9, ст. 570).

Відповідні зміни в МВС внесли до "Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту".

"Власники тварин мають не залишати своїх домашніх улюбленців без нагляду, створити для них необхідні умови, дотримуватися санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм і правил, а також контролювати, щоб тварини не псували майно та не становили загрози для інших людей", – йдеться в наказі.

Також виокремлено, що домашні тварини, які "можуть становити небезпеку для життя чи здоровʼя людей", повинні бути на повідках, а собаки, що внесені до Переліку небезпечних порід собак, – в намордниках.

Наказ набуває чинності з дня його офіційного опублікування, тобто відсьогодні, 25 січня.

Скандали з укриттями й тваринами

У Києві під час російської атаки 14 грудня 2023 року у Святошинському районі дітей не пустили в укриття, бо вони прийшли із собакою. Про це розповіла журналістка Тетяна Даниленко.

За її словами, в укриття школи №40 не пустили 11-річну Олександру та 12-річного Богдана, чий тато у 2022 році загинув на Запорізькому напрямку у складі ССО "Азов".

Новини за темою: "Мапа стійкості": "Київ Цифровий" об’єднав мапу укриттів і пункти обігріву

"Причина – діти були зі своїм другом, песиком Айкою породи мальтипа. Охоронець прогнав школярів, коли ті відмовилися залишати песика на вулиці. Поки Саша і Богдан бігли шукати інше укриття, у них над головами збили ракету", – пояснила журналістка.

Мати дітей у той час працювала, проте змушена була піти раніше для того, щоб заспокоїти дітей, які злякалися вибуху, зазначила Даниленко.

Нагадаємо, що для жителів Києва створили чат-бот, через який вони можуть самостійно оцінити стан укриттів.

Читайте також:
Середня зарплата в Україні зросла на 16,7%: У Держстаті розповіли, кому платять більше Середня зарплата в Україні зросла на 16,7%: У Держстаті розповіли, кому платять більше
Telegram вживатиме заходів щодо Telegram вживатиме заходів щодо "проблемних каналів", на які вказала українська влада
Атака України на Mail.ru: Росія пересилає через пошту військову документацію, – експерт Атака України на Mail.ru: Росія пересилає через пошту військову документацію, – експерт
Україна уклала вже п'ять міжнародних договорів про виробництво зброї Україна уклала вже п'ять міжнародних договорів про виробництво зброї