USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00
Втрати орків: 5 0 2 3 4 0 (+1150)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00

В британській розвідці вважають, що збиття трьох Су-34 вплинуло на операції російських військ

22 грудня 2023 року українські війська збили одразу три російські винищувачі Су-34 над півднем України
Су-34
Ілюстративне фото
Джерело: Вікіпедія

В Британській розвідці вважають, що збиття трьох російських бойових винищувачів Су-34 над півднем України вплинуло на операції російських військ на лівому березі Дніпра на Херсонщині. Про це йдеться у огляді відомства.

Британські розвідники нагадали, що 22 грудня 2023 року українські війська збили одразу три російські винищувачі Су-34 над півднем України та зазначили, що раніше російська тактична авіація відігравала ключову роль на півдні, особливо атакуючи український плацдарм на східному березі Дніпра.

А вже після 22 грудня на якийсь час російські винищувачі "майже повністю припинили бойові дії".

"Існує реалістична ймовірність того, що відсутність підтримки з повітря сприяла провалу спроби 18-го загальновійськового підрозділу Сухопутних військ армії РФ для зачистки плацдарму", – йдеться у матеріалі.

При цьому у відомстві зауважили, що останніми днями Росія знову посилила тактичні авіаудари в районі українського плацдарму на лівому березі Дніпра, "але на нижчому рівні, ніж до збиття" літаків.

"Це вкотре демонструє, що нездатність Росії встановити перевагу в повітрі на початковому етапі російсько-української війни продовжує підривати їхні повсякденні операції", - підсумували у відомстві.

Раніше командування Повітряних сил ЗСУ натякало, що три російські винищувачі-бомбардувальники Су-34 могли збити із зенітно-ракетного комплексу Patriot. 

Читайте також:
Перша група українських пілотів завершила навчання на F-16 в США Перша група українських пілотів завершила навчання на F-16 в США
В Ірані після загибелі президента нічого особливо не зміниться: Експерт пояснив, чому В Ірані після загибелі президента нічого особливо не зміниться: Експерт пояснив, чому
Загибель Раїсі матиме серйозні наслідки для спадкоємності верховного лідера Ірану, – ISW Загибель Раїсі матиме серйозні наслідки для спадкоємності верховного лідера Ірану, – ISW
Президент Ірану Раїсі загинув внаслідок авіакатастрофи Президент Ірану Раїсі загинув внаслідок авіакатастрофи