
"Укрзалізниця" розглядає можливість запровадження жіночих купе. Про це йдеться на сайті відомства.
Для чого це потрібно
В "Укрзалізниці" зазначили, що це необхідно для безпеки жінок. За словами голови правління АТ "Укрзалізниця" Євгена Лященка, відомство тестуватиме нову послугу впродовж кількох місяців.
"Безпека українців – незалежно від гендеру – є нашим фундаментальним пріоритетом, особливо в період повномасштабної війни. Наші залізничники уважно вивчили світовий досвід, адже жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі. Ми віримо в комплекс заходів, де тривожні кнопки та сигналізація в купе, відеоспостереження, посилене патрулювання і невідворотне покарання за будь-який доведений прояв домагань відіграватимуть ключову роль у викоріненні цього явища. Тому поточне рішення залізниці – допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане "пілот" з жіночими купе. Ми тестуватимемо їх упродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями приймемо рішення щодо масштабування. Це буде залежати від реального попиту та відгуків", – зазначив він
Як купити квиток у жіночий вагон
На першому етапі послугу з купівлі квитків у жіночі купе можливо реалізувати тільки через мобільний застосунок УЗ.
Що ще буде зроблене
У відомстві зазначили, що будуть зроблені наступні кроки:
– розроблені IT-рішення,
– внесені зміни до нормативних актів,
– консультації з юристами, міжнародними та українськими громадськими організаціями.
"Поряд з цим ми працюємо над комплексним підвищенням безпеки поїздок: усі нові та модернізовані вагони – а це вже близько 15% вагонів у активному використанні – оснащені камерами відеоспостереження та кнопками виклику провідника", – йдеться у повідомленні.
У відомстві нагадали, що "Укрзалізниця" вже запроваджувала таку послугу, але вона не мала попиту.
Реакція мережі
Українці в мережі просто вибухнули коментарями щодо ініціативи "Укрзалізниці". Одні писали, що УЗ пішла на поводу у феміністок. Інші пропонували зробити купе "без дідів, дітей і хроплячих". А хтось пропонував створити окремі вокзали.