USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Відновленння американської бронетехніки: "Укроборонпром" створить спільне підприємство з Amentum Services

Українські виробники зброї сподіваються на допомогу партнерів щодо отримання технічної документації та запчастин, які знадобляться під час ремонту бронетехніки
підписали угоду
Під час підписання угоди
Джерело: Укроборонпром

АТ "Українська оборонна промисловість" підписало меморандум про наміри створити спільне підприємство з американською компанією Amentum Services. Угода стосується співпраці щодо відновлення та техобслуговування бронетехніки виробництва Сполучених Штатів Америки, повідомили в пресслужбі "Укроборонпрому".

Зазначається, що Amentum Services, Inc є однією з провідних компаній у сфері глобального проєктування, управління проєктами та інтеграції рішень.

"Йдеться про потенційну співпрацю щодо відновлення та технічного обслуговування бронетехніки американського виробництва", – розповіли в пресслужбі.

Подія відбулася у присутності міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олександра Камишіна та спеціальної представниці США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер.

В "Укроборонпромі" додали, що українські виробники зброї сподіваються на допомогу партнерів щодо отримання технічної документації, обладнання та запчастин, які знадобляться під час ремонту та техобслуговування бойових броньованих машин американського виробництва.

Ремонт та виробництво бронетехніки

Варто додати, що в Україні запрацював перший спільний з АТ "Українська оборонна промисловість" цех Rheinmetall з ремонту та виробництва бронетехніки. 

Наразі основне призначення нового майданчика – ремонт військової техніки розробки німецького концерну Rheinmetall. Відкриття цеху прискорить відновлення бойових машин і повернення їх на передову, а згодом дасть змогу виробляти нову техніку для сил безпеки та оборони України силами українських зброярів.

З цього приводу міністр Камишін заявляв про прагнення розвивати вітчизняні виробничі можливості спільно із союзниками. І вважає, що українська оборонка – частина європейського ОПК, яка зміцнює систему колективної безпеки Євросоюзу. Тому відкриття спільного з Rheinmetall виробничого майданчика – це не тільки крок до перемоги України, а й "важливий етап у побудові арсеналу вільного світу".

До того ж Україна у 2024 році наздогнала Росію за виробництвом дронів-камікадзе, аналогічним Shahed-131 та Shahed-136. 

За словами гендиректора "Укроборонпрому" Германа Сметаніна, підписано низку контрактів з приватними виробниками, переважно це стосується ліцензійного виробництва. Так, зокрема, йдеться про виробництво дронів. Оскільки приватні підприємства не можуть забезпечити потрібну кількість, тому підписують ліцензійну угоду, і до виробництва залучаються підприємства "Укроборонпрому".

Читайте також:
ЗСУ контратакують на Харківщині, але окупанти просунулися на Донеччині та Луганщині ЗСУ контратакують на Харківщині, але окупанти просунулися на Донеччині та Луганщині
Зеленський про втрати ЗСУ на війні: Зеленський про втрати ЗСУ на війні: "Менше не стає"
Люди важливі, але це не значить, що можна подарувати росіянам 30% нашої землі, – Зеленський Люди важливі, але це не значить, що можна подарувати росіянам 30% нашої землі, – Зеленський
Росіяни вбили в Україні 562 дитини Росіяни вбили в Україні 562 дитини