USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 0 5 0 (+710)
USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90

Українцям почнуть відключати світло за борги: Уряд скасував мораторій

Кабмін скасував заборону під час повномасштабної війни відключати світло споживачам, які мають заборгованість
світло
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Починаючи з 30 грудня 2023 року Кабінет міністрів України повернув відключення світла у споживачів за заборгованість за спожиту електроенергію. Про це повідомляють на регіональних сайтах обленерго.

Зазначається, що уряд дозволив відключення від електромереж боржників за спожиту електроенергію, що мешкають в регіонах, в яких не ведуться бойові дії та які не знаходяться під тимчасовою окупацією.

"У разі несплати або сплати за електроенергію у неповному обсязі населенням, яке проживає в неокупованих територіях та територіях, на яких не ведуться активні бойові дії, можливо здійснювати відключення електропостачання", – попередили українців.

В обленерго закликали споживачів у найкоротші терміни проаналізувати свої платежі за електроенергію та за наявності заборгованості внести необхідну суму.

Нагадаємо, в Україні на період воєнного стану діяла заборона припиняти надання комунальних послуг населенню в разі заборгованості, тож світло, газ та воду не могли вимикати. Це передбачає постанова уряду від 5 березня 2022 року №206. Нині заборона не поширюється на заборгованість з електроенергії.

Новини за темою: Дефіциту електроенергії немає, у новорічну ніч мають експортувати її в Молдову, – Міненерго

В Україні можуть планово відключати світло

Найближчим часом в Україні можуть запровадити планові відключення електроенергії. Ймовірно, вони матимуть вибірковий характер та застосовуватимуться у пікові години навантаження на енергосистему.

Як розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі телемарафону, причиною планових відключень може стати морозна погода.

"Після масштабних обстрілів з боку росіян у 2023 році деякі з енергетичних блоків перебуваються в аварійному стані", – сказав Омельченко.

Експерт зауважив, що під час похолодання рівень дефіциту потужностей в енергосистемі може сягати 2 гігават і більше. Але цей дефіцит можна покрити, якщо імпортувати електроенергію з-за кордону. Україна має таку можливість.

"Але все одно у деякі пікові години в Україні може відчуватися дефіцит. Тому не виключено, що можуть бути запроваджені планові відключення. Але це не значить, що вони будуть тотальними – це будуть вибіркові планові відключення в окремі години пікового навантаження", – розповів експерт.

Нагадаємо, член Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк допустив, що навіть без ворожих обстрілів в Україні можливі планові відключення світла через дефіцит потужності в енергосистемі. Не допоможе навіть імпорт електроенергії.

Читайте також:
Україна внаслідок обстрілів РФ за місяць втратила 7 ГВт енергогенерації – це гігантський обсяг, – Галущенко Україна внаслідок обстрілів РФ за місяць втратила 7 ГВт енергогенерації – це гігантський обсяг, – Галущенко
Паперові рахунки за світло зберігати не треба: В YASNO розвіяли міф Паперові рахунки за світло зберігати не треба: В YASNO розвіяли міф
Відключень електроенергії через руйнування Трипільської ТЕС не буде Відключень електроенергії через руйнування Трипільської ТЕС не буде
Остаточного рішення наразі немає: У Міненерго прокоментували можливе підвищення тарифів на світло Остаточного рішення наразі немає: У Міненерго прокоментували можливе підвищення тарифів на світло