Тепер мобільні оператори повинні забезпечити 25% мереж генераторами, щоб вони працювали 72+ години без світла, а інша частина мобільної мережі має працювати 10 годин на акумуляторних батареях. Про це повідомив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
"Знеструмлення не повинні впливати на базові життєві потреби людей. Навіть якщо живлення немає, українці повинні мати змогу викликати швидку чи поліцію, написати рідним або отримати сповіщення про повітряну тривогу", – йдеться в повідомленні.
Крім того, посилять перевірки за виконанням вимог. Оператори щоквартально даватимуть апдейт щодо ситуації НЦУ, а НКЕК перевірятиме їх.
Оператори зможуть подати заявку в Обленерго, щоб установа модернізувала свої мережі, які йдуть до базових станцій. Це дасть змогу швидше заряджати акумулятори.
Додатково узгодили перелік обʼєктів, які повинні мати безперебійне живлення, ОВА передадуть його до Обленерго.
В Україні мобільний інтернет один із найповільніших у світі
Дослідження, опубліковані Speedtest Global Index від в Україні мобільний інтернет є один із найповільніших. У рейтингу він займає 93 місце зі 108.
Середня швидкість скачування в Україні становить 21,24 МБ/с, що приблизно в 2,5 рази нижче за усереднений по світу показник.
Ситуація зі стаціонарним інтернетом дещо краща. Він займає 70 місце серед 159 країн. В середньому 80,02 МБ/с.
За даними дослідників, ймовірно, повільний доступ в Україні обумовлений відсутністю мереж зв'язку п'ятого покоління.