USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

Роумінг з ЄС: Україна перейшла до гармонізації законодавства

26.04.2023 13:23 68
Україна виконує "домашнє завдання" від Євросоюзу
Мобільний телефон
Джерело: відкриті джерела

Українська та європейська сторони завершили офіційні процедури внесення змін в Угоду про асоціацію, які відкривають шлях для фактичного приєднання України до роумінгової зони ЄС. Про це заявили в пресслужбі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

Так, вже завершили процедури зі внесення змін до Угоди про асоціацію. На черзі – гармонізація законодавства.

"Україна переходить до виконання свого домашнього завдання – гармонізації українського законодавства із законодавством ЄС в частині роумінгу", – зазначив регулятор.

В пресслужбі відомства додали, що планують якомога швидше наблизити Україну до роумінгової зони Євросоюзу – Roam Like at Home – та, відповідно, отримання режиму внутрішнього ринку ЄС для ринку роумінгу.

Раніше

Наприкінці минулого року країни Євросоюзу досягли згоди щодо запровадження роумінгу для громадян України. Він передбачатиме дзвінки за тарифами українських операторів. 

Відповідне питання обговорювалось на зустрічі міністрів, що відповідають за телекомунікації, повідомляв bankier.pl. Варто зазначити, що натомість громадяни Європейського Союзу не платитимуть окремо за роумінг в Україні.

За словами заступника державного секретаря канцелярії прем’єр-міністра Польщі Павела Левандовського, послуга "Роумінг як вдома" передбачає, що українці в Польщі та інших країнах зможуть телефонувати, писати SMS чи користуватися мобільним інтернетом зі своїх номерів Київстар, Vodafone чи інших операторів без змін сім-карт на європейські та без додаткових оплат.

"В основному є консенсус з цього приводу. Голосів проти не було. Питання стосувалися технічних умов рішень. Процедура відома в ЄС. Суть в тому, щоб включити Україну в ті самі рамки, в яких ми працюємо", – зазначив він.

18 квітня цього року Єврорада схвалила двостороннє рішення України та ЄС щодо ведення "роумінгового безвізу". Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram.

Очільник Мінцифри розповів, що після запровадження роумінгу ціни на дзвінки близьким у Європу для українців знизяться.

"Оператори не будуть списувати по 30 гривень за хвилину розмови. Не треба буде і міняти SIM-карти під час поїздок Європою. Крім цього, права споживачів будуть захищені за правилами ЄС", – пояснив він.

Фінальне рішення має затвердити Комітет асоціації в торговому складі. Тим часом команда Мінцифри, НКЕК, оператори та телеком-регулятори працюють, щоб Україна якнайшвидше приєдналася до зони Roam like at home.

Читайте також:
У Польщі пограбували поїзд з боєприпасами для України У Польщі пограбували поїзд з боєприпасами для України
Унаслідок прориву Каховської ГЕС зниклими безвісти вважаються 29 осіб Унаслідок прориву Каховської ГЕС зниклими безвісти вважаються 29 осіб
Білорусь за рік передала Росії понад 130 тонн боєприпасів Білорусь за рік передала Росії понад 130 тонн боєприпасів
Вода на Херсонщині трохи відступила, але прогнозують дощі, – Богданов Вода на Херсонщині трохи відступила, але прогнозують дощі, – Богданов