USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Український "Руслан" доставив міжпланетну дослідницьку станцію на космодром у Французькій Гвіані

Після перевірки Juice відправлять досліджувати, чи придатні для життя супутники Юпітера
Антонов Ан-124
Джерело: ЦТС

Авіакомпанія "Авіалінії Антонова" спеціальним вантажним рейсом Ан-124 "Руслан" доставила космічну станцію Juice з Тулузи в аеропорт в Кайєні (Французька Гвіана), звідки її відправлять досліджувати супутники Юпітера. Про це пише ESA.

Космічну станцію випробують і перевірять інженери з ESA та Airbus. Потім Juice буде заправлена і встановлена на ракеті-носії Ariane 5.

ЩО ВІДОМО ПРО JUICE

Jupiter Icy Moons Explorer або Juice – космічний апарат, побудований Європейським космічним агентством (ESA). 

Основною метою місії станції є три найбільші крижані супутники Юпітера – Європа, Ганімед та Каллісто. Вчені вважають, що під їхньою поверхнею криються океани рідкої води – загалом навіть більше, ніж моря, озера і річки Землі. Juice має їх вивчити і визначити, чи можливе там життя.

Запуск Juice запланований на 13 квітня. Вся подорож займе вісім років. Juice досягне Юпітера влітку 2031 року. Надалі він виконає 35 близьких прольотів, щоб дослідити Ганімед, Каллісто та Європу.

Завершиться місія розширеним дослідженням Ганімеда. У 2034 році станція стане першим космічним апаратом, який вийде на орбіту одного з місяців Юпітера. 

Читайте також:
Парламент дозволив НАЗК перевіряти майно посадовців, придбане до держслужби Парламент дозволив НАЗК перевіряти майно посадовців, придбане до держслужби
Цьогоріч в Україні закривається у 2,7 раза менше компаній, аніж у 2021 році: Які справи закривають найчастіше? Цьогоріч в Україні закривається у 2,7 раза менше компаній, аніж у 2021 році: Які справи закривають найчастіше?
Блокування кордону: Український водій розповів, в яких умовах чекає чергу Блокування кордону: Український водій розповів, в яких умовах чекає чергу
В Україні хочуть створити стратегічний запас ліків В Україні хочуть створити стратегічний запас ліків