USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

Українська письменниця Оксана Забужко увійшла до журі Берлінале

Міжнародне журі Берлінале щороку обирається художнім керівником і вручає головні нагороди, зокрема "Золотого ведмедя" за найкращий фільм
Оксана Забужко
Українська письменниця Оксана Забужко
Джерело: відкриті джерела

Українська письменниця Оксана Забужко увійшла до міжнародного журі 74-го Берлінського міжнародного кінофестивалю. Про це повідомили організатори Берлінале на офіційному сайті кінофестивалю.

Сьогодні оголосили членів журі, які приєднаються до його президентки, оскароносної кенійської акторки і кінорежисерки Люпіти Ніонго. Про те, що саме Ніонго очолить міжнародне журі Берлінале-2024, стало відомо у грудні минулого року.

Цього року до складу журі, яке вручатиме "Золотого ведмедя" за найкращий фільм та "Срібних ведмедів" – за Гран-при журі, приз журі, найкращу режисуру, найкращу головну роль, найкращу роль другого плану, найкращий сценарій та видатний мистецький внесок, потрапила письменниця Забужко.

Новини за темою: Перевидання "Московіади", тексти для "Мертвого півня" та вплив книжок на читача. Розмова з письменником Юрієм Андруховичем

"Оксана Забужко, яка написала свої перші вірші в юності, є чи не найвизначнішою письменницею в Україні. Вона вже видала понад 20 книг, серед яких поезія, проза та публіцистика", – пише про письменницю сайт Берлінале.

Там також нагадують, що Забужко викладала в університетах США, таких як Пенсільванія, Пітсбург і Гарвард, отримала численні нагороди на батьківщині, а також французький орден Почесного легіону, центральноєвропейську літературну премію Angelus за роман "Музей покинутих секретів" і премію "Книга року 2022" за книгу "Найдовша подорож" про історичні передумови нинішньої російсько-української війни.

Крім Забужко до міжнародного журі також увійшли режисерка з Гонконгу Ен Хуей, іспанський режисер Альберт Серра, акторка та режисерка Жасмін Трінка, режисер та актор із США Брейді Корбет та режисер Крістіан Петцольд з Німеччини.

Альберт Серра наразі працює над стрічкою Out Of This World, в якій хоче дослідити "вічне суперництво Росії та США". "Американська делегація їде до Росії в розпал української війни, щоб спробувати знайти рішення економічної суперечки, пов’язаної із санкціями", – йдеться в синопсисі майбутнього фільму.

74-й Берлінський міжнародний кінофестиваль пройде 15–25 лютого. Його переможці будуть оголошені під час церемонії нагородження в Палаці Берлінале 24 лютого.

До конкурсної програми цьогорічного Берлінале потрапили одразу три українські фільми: два документальних і один художній. Всі вони матимуть на фестивалі світові прем'єри.

Зокрема, до програми Forum відібрали повнометражний ігровий фільм "Редакція" режисера Романа Бондарчука ("Вулкан", "Українські шерифи") та документальний фільм "Перехоплено" режисерки Світлани Карпович. У стрічці "Редакція" в одній з головних ролей можна побачити актора Василя Кухарського, який помер у грудні 2023 року від отриманих на війні поранень.

А в конкурсі документальних фільмів Panorama Documentary змагатиметься документальний фільм "Трохи незнайомка" режисерки Світлани Ліщинської. Крім того, у програмі Berlinale Shorts покажуть німецький короткий метр "Небажане споріднення" білоруського режисера Павела Можара. У стрічці він досліджує систематичний характер російських і білоруських воєнних злочинів в Україні та досліджує власну відповідальність за цю війну.

Читайте також:
УІНП визнав Михайла Булгакова символом російської імперської політики УІНП визнав Михайла Булгакова символом російської імперської політики
"Ми – одне велике серце": Могилевська переконана, що українці вже є переможцями, вони два роки живуть в жаху під назвою "війна"
"Одного разу ми пробули під землею в укритті вісім годин – нас беззупинно бомбили вісім годин": Могилевська про поїздки на фронт
"Вони – моє найкраще рішення в житті": Могилевська розповіла, як донечки змінили її життя