USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 4 6 8 0 (+920)
USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90

Україна вивела угорський OTP Bank із переліку міжнародних спонсорів війни

НАЗК очікує, що OTP Bank без зволікань дотримуватиметься досягнутої домовленості
ОТР-банк

OTP Bank

Джерело: відкриті джерела

Національне агентство із запобігання корупції виключило угорський OTP Bank зі списку міжнародних спонсорів війни, щоб розблокувати пів мільярда євро з військового фонду Євросоюзу. Про це поінформували в пресслужбі НАЗК.

Так, у заяві агентства йдеться, що під час дискусій, що тривали останні кілька днів за участю Європейської служби зовнішніх справ, банк взяв на себе низку зобов'язань щодо своїх подальших планів на російському ринку.

І коли було виконано частину домовленостей, відомство виключило банк зі списку міжнародних спонсорів війни.

"НАЗК очікує, що OTP Bank без зволікань дотримуватиметься досягнутої домовленості", – йдеться у повідомленні.

Раніше

МЗС Угорщини назвало недостатньою поступку України щодо призупинення статуту міжнародного спонсора війни для угорського OTP Bank та висловило позицію, що поки фінустанову не буде вилучено зі списку, Угорщина не братиме участі в подальшому фінансуванні ЄС для передачі озброєнь Україні.

Статус міжнародного спонсора війни призупинили для OTP Bank, а також п’ятьох грецьких перевізників, яких Україна звинувачувала в нелегальному транспортуванні російської нафти в обхід цінової стелі.

У травні Національне агентство з питань запобігання корупції України оголосило, що внесло OTP Bank – найбільший угорський банк – до списку спонсорів війни через позицію керівництва банку продовжувати діяльність у РФ та фактичне визнання так званих "ДНР"/"ЛНР".

Новини за темою: Євросоюз на пів року продовжив санкції проти РФ за порушення територіальної цілісності України

Після цього в Будапешті заявили, що через внесення OTP Bank до переліку спонсорів війни країні "буде дуже важко" домовитись із Євросоюзом про нові санкції проти Росії, а також що будуть блокувати виділення нових траншів із Європейського фонду миру.

Пізніше в серпні у НАЗК повідомили, що уряди України та Угорщини ведуть переговори, щоб розібратися в причинах включення угорського OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни.

Згодом у вересні Національне агентство призупинило статус угорського OTP Bank у переліку міжнародних спонсорів війни. Таке рішення ухвалили за результатом переговорів між представниками агентства та представниками компаній та урядів цих країн щодо припинення співпраці з Росією. 

У НАЗК висловили сподівання, що це призведе до розблокування Угорщиною 500 млн євро життєво необхідної військової допомоги ЄС для українського народу.

Новини за темою: ЄС може запровадити 12-й пакет санкцій проти Росії вже у жовтні: На що планують ввести заборону?
Читайте також:
Шрі-Ланка скасовує візи тисячам росіян, їм дали два тижні, щоб зібрати речі Шрі-Ланка скасовує візи тисячам росіян, їм дали два тижні, щоб зібрати речі
Росія купує збройові технології ЄС на десятки мільйонів євро Росія купує збройові технології ЄС на десятки мільйонів євро
Парламент Угорщини обрав новим президентом однопартійця Орбана Парламент Угорщини обрав новим президентом однопартійця Орбана
Парламент Угорщини офіційно схвалив членство Швеції в НАТО Парламент Угорщини офіційно схвалив членство Швеції в НАТО