
Україна хоче запустити виробництво ядерного палива для вітчизняних атомних енергоблоків, а потім і для експорту в інші країни, зокрема європейські. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, передає пресслужба Міненерго.
Як розповів чиновник, у Європі на сьогодні працюють 17 блоків ВВЕР-440, які поки що не мають альтернативи російському паливу.
Україна своєю чергою розпочала виробництво складових частин паливних блоків ВВЕР-1000, а згодом почне виробництво палива і для блоків ВВЕР-440. За словами Галущенка, цей проєкт реалізується НАЕК "Енергоатом" у рамках співпраці з американською компанією Westinghouse.
"На жаль, багато європейських країн залишаються залежними від російських ядерних технологій. В той же час Україна, відмовившись від російського ядерного палива, перевела свої атомні енергоблоки на ядерне паливо американського виробника Westinghouse. Здійснити такий перехід також виявили бажання Чехія, Словаччина, Фінляндія, Болгарія. І в перспективі Україна може стати постачальником ядерного палива для цих країн", – сказав глава Міненерго.
При цьому зазначив, що 2023 року планується завершити ліцензування і вийти на промислове виробництво хвостовиків, а 2024 року – на промислове виробництво головок для паливних касет. Ці компоненти будуть використовуватися для виробництва ядерного палива для потреб "Енергоатома" на підприємстві Westinghouse у місті Вестерос у Швеції.
Президент НАЕК "Енергоатом" зі свого боку розповів, що за планом на створення власної лінії з виробництва ядерного палива компанія планує вийти через три роки.
Раніше
Наприкінці лютого стало відомо, що Європейська комісія не буде накладати обмеження на російський ядерний сектор або його представників у 10-му пакеті санкцій.
Проти санкцій щодо ядерного сектору РФ категорично виступила Угорщина, аргументувавши це тим, що її атомна електростанція, яка виробляє 50% електроенергії в країні, належить "Росатому".