USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Україна стала повноцінним сороковим членом ENTSO-E європейської мережі енергосистем, – Шмигаль

Прем'єр-міністр зауважив, що також мають плани в розбудові двох додаткових інтерконекторів до Європи для посилення енергетичної інтеграції з ЄС
енергосистема

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Україна стала повноцінним сороковим членом ENTSO-E європейської мережі енергосистем. Очільник Кабінету міністрів Денис Шмигаль назвав членство ЄС в електроенергетиці "важливим досягненням".

"Ми розпочали цей шлях буквально в 00:00 годин 24 лютого 2022 року. Тобто в день початку війни. Сьогодні ми – повноцінний член Європейської мережі електроенергетики. Це, звичайно, дає нам певні переваги. Отримуємо допомогу і імпорт від партнерів, це допомогло нам виживати під час блекаутів, але також надаємо допомогу і маємо можливість експортувати нашу електроенергію", – сказав на пресконференції Шмигаль.

Прем'єр-міністр зауважив, що також мають плани в розбудові двох додаткових інтерконекторів до Європи для посилення енергетичної інтеграції з Євросоюзом. І ще – будівництво нових об’єктів високоманеврової генерації потужності у 2-3 кВ (електростанції комбінованого циклу, – ред.).

"А це – важливий момент, необхідний нам для забезпечення стабільності й надійності роботи нашої електромережі. Ми пережили блекаути, єдина країна Європи, я думаю, одна країна у світі, яка переживала за минулу зиму двічі повний блекаут. Тому важливо нашу електроенергетику посилювати та не тільки захищати, але і розвивати. Приділяємо цьому важливу увагу", – додав Шмигаль.

Що передувало?

У листопаді минулого року ENTSO-E інформувало про успішне завершення проєкту синхронізації української та європейської енергосистем.

"Оператори системи передачі континентальної Європи раді повідомити, що "Укренерго", український системний оператор, досягло відповідності ключовим технічним вимогам, необхідним для забезпечення постійного з'єднання між енергосистемами континентальної Європи й України", – йшлося в повідомленні.

Екстрена синхронізація з європейською енергосистемою відбулася 16 березня 2022 року, і відтоді "Укренерго" докладало надзвичайних зусиль у складних умовах воєнного часу, щоб досягти повної відповідності операційним правилам.

Також ми повідомляли, що ринкова економіка в Україні діє абсолютно у всіх галузях, абсолютно у всіх напрямках, крім електроенергії. Про це в інтерв'ю Ukraine World News заявив голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї, ексміністр палива та енергетики Іван Плачков.

Читайте також:
Регулярно спостерігаємо порушення прав ув’язнених та неналежну медичну допомогу, - з доповіді Лубінця Регулярно спостерігаємо порушення прав ув’язнених та неналежну медичну допомогу, - з доповіді Лубінця
Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік
На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікуються похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікуються похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг
УІНП перегляне питання увічнення Булгакова УІНП перегляне питання увічнення Булгакова