USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45
Втрати орків: 4 9 2 2 9 0 (+1210)
USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45

Україна передала до МКС докази вчинення злочинів проти релігійних груп, завданих РФ у Криму

Росія намагається встановити в Криму монополію РПЦ
МКС
Джерело: відкриті джерела

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду отримав вже 14-те подання щодо злочинів, вчинених російською окупаційною владою відносно релігійних груп в Криму. Про це повідомив керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний під час брифінгу.

"В ньому містяться докази, які зібрані правоохоронними органами автономії спільно з неурядовими організаціями, в рамках розслідування національних кримінальних проваджень. Наразі у цих провадженнях задокументовано понад 90 фактів нападів та переслідувань відносно представників Православної церкви України в Криму, свідків Єгови, кримських мусульман, протестантів та інших релігійних меншин", – акцентує Поночовний.

Керівник кримської прокуратури наголошує на тому, що Росія намагається встановити в Криму таку монополію РПЦ, яка відіграє одну з ключових ролей в утримані в страху та покорі до чинної влади цивільного населення півострова. Він переконаний, що такий пропагандистський механізм використовується для того, щоб стерти будь-яку українську ідентичність в Криму. Поночовний також зазначив, що наразі в Криму близько 117 осіб засуджені за фейковими звинуваченнями.

"Люди отримують покарання від 4 до 19 років позбавлення волі, сумарно 1230 років становить загальний термін увʼязнення всіх вʼязнів, які засуджені в Криму за політичними, релігійними, національними, етнічними ознаками", – зауважує керівник прокуратури.

Нагадаємо, у Криму за останні кілька років відкрили три СІЗО, де Росія утримує політичних в'язнів. У цих СІЗО утримують не тільки кримських політичних в'язнів, але й людей, викрадених з півдня України. 

При цьому щонайменше 600 "суддів" беруть участь у переслідуваннях за політичними мотивами у тимчасово окупованому росіянами Криму.

Рік тому Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду в Гаазі видала ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дітей у РФ Марії Львової-Бєлової. Спікер МЗС Росії Марія Захарова заявила, що рішення МКС для РФ "не мають жодного значення", зокрема, з правового погляду.

Читайте також:
100 ракет для ППО отримає Україна від Великої Британії за травень 100 ракет для ППО отримає Україна від Великої Британії за травень
Україна програє інформаційну війну, - політтехнолог Україна програє інформаційну війну, - політтехнолог
Окупанти впроваджують у школах ТОТ України новий пропагандистський предмет Окупанти впроваджують у школах ТОТ України новий пропагандистський предмет
Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат