USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 9 4 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

Україна отримала від США спеціальні датчики для виявлення ядерних вибухів, – NYT

Такі датчики можуть показувати сплески радіації від ядерної зброї або брудної бомби
ядерний удар
Джерело: відкриті джерела

Україна отримала від Сполучених Штатів Америки датчики радіації, які можуть фіксувати ядерні сплески і підтвердити джерело атаки. Про це повідомляє The New York Times.

"Частково мета полягає в тому, щоб переконатися, що якщо Росія підірве радіоактивну зброю на території України, її причетність можна буде перевірити", – пише американське видання.

Наразі група підтримки ядерних аварій, керована агентством безпеки, працює з Україною над розгортанням радіаційних датчиків, навчанням персоналу, моніторингом даних і попередженням про смертельне випромінювання.

Як зазначає NYT, мережа атомних датчиків розгортається по всьому регіону і матиме змогу охарактеризувати розмір, місцезнаходження та наслідки будь-якого ядерного вибуху.

Після того, як вони почнуть функціонувати на території України, Росія не зможе завдати ядерного удару і залишитися непричетною.

Експерти в цій галузі вважають, що загальнодоступна інформація про таке оборонне планування може втримати РФ, давши їй зрозуміти, що США можуть викрити те, що називається "операцією під хибним прапором".

Наприклад, Росія може неправдиво заявити, що Україна влаштувала ядерний вибух на полі бою. Але теоретично, маючи сенсорну мережу, Сполучені Штати зможуть вказати на власний аналіз ядерної атрибуції, щоб показати, що атаку дійсно здійснила РФ.

Ризик ядерної війни

В ООН вважають, що на сьогодні ризик застосування ядерної зброї вищий, ніж на піку холодної війни. Світ повинен деескалювати напруженість. 

На думку очільника управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова, Росія гіпотетично може завдати по Україні ядерного удару, але фактично це неможливо.

Читайте також:
У Сінгапурі керівники провідних розвідок світу провели секретну зустріч, – Reuters У Сінгапурі керівники провідних розвідок світу провели секретну зустріч, – Reuters
У Росії почастішали репресії через синьо-жовту символіку, – британська розвідка У Росії почастішали репресії через синьо-жовту символіку, – британська розвідка
Байден підписав закон про підвищення стелі держборгу США Байден підписав закон про підвищення стелі держборгу США
Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, – Галущенко Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, – Галущенко