
Понад 80% озброєння, яке на сьогоднішній день партнери надають Україні, по закінченню війни повернеться назад. Про це в ефірі UWN заявив народний депутат України Вадим Івченко.
За його словами, це станеться через те, що країна не зможе утримувати таку кількість техніки.
"80 відсотків або й більше того озброєння, яке надійшло від наших партнерів, воно поїде з території України після війни. "Абрамс" – 65 тонн, це 35 легковиків, жоден міст їх не витримає. В тому числі це реактивне паливо – в нас його фактично немає, його ніхто не буде утримувати, тому, що це все одно, що у вас буде дома 25 "Мерседесів". Більшість поїде і залишиться тільки те, що ми зможемо утримувати", – зазначив нардеп.
Шанс для України заявити про себе на ринку зброї
За словами Івченка, саме величезна кількість озброєння, яке іноземні партнери надають нам, відкриє Україні шлях до включення країни у загальну сітку продажу військових товарів, а також допоможе розвинути військово-технічне співробітництво з різними країнами. "Зараз ведуться перемовини з приводу військово-технічного співробітництва, щоб нас як Україну ввели в загальну сітку продажу військових товарів", – сказав він.
Новини за темою: Україна потрапила в топ-3 найбільших імпортерів зброї у світі за 2022 рік
"Тобто це означає, що з’являться спільні підприємства з різними країнами – Німеччини, зі Сполученими Штатами, де вони частково свої боєприпаси, амуніцію, кулемети будуть виготовляти безпосередньо в Україні. Це буде їхня ліцензія, але це будуть наші робочі місця, наші податки тому, що це будуть українці, це буде наше підприємство, де буде все це працювати і так далі", – додав нардеп.
В результаті, на його думку, в України виникне величезна можливість стати партнером різних країн по виробництву різної зброї, яка буде передаватися по світу.
Тим часом німецький збройний концерн Rheinmetall веде переговори з Україною про будівництво танкового заводу на території нашої держави. Вартість заводу складе приблизно 200 млн євро. Такий завод зміг би виробляти до 400 основних бойових танків типу Panther на рік.