USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Україна до кінця червня отримає від ЄС 1,9 млрд євро

Кошти передадуть у рамках програми Ukraine Facility, яка передбачає підтримку країни в обсязі 50 млрд євро до 2027 року
Україна - ЄС
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Україна до кінця червня отримає 1,9 млрд євро в рамках програми Ukraine Facility, яка передбачає підтримку від Європейського Союзу обсягом 50 млрд до 2027 року. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на відкритті Ukraine Recovery Conference 2024.

"Сьогодні я можу сказати, що ми поставимо в Україну додаткові 1,9 мільярда євро з Ukraine Facility до кінця цього місяця через ті реформи та інвестиційні стратегії, які ухвалила Україна", – повідомила вона.

Також фон дер Ляєн розповіла, що в блоці було мобілізовано 200 мільйонів євро на невідкладний ремонт енергосистеми.

"Далі ми вкладатимемо гроші в генерацію енергії і тисячі сонячних панелей надійдуть в Україну. Наша мета – децентралізувати виробництво енергії, що підвищує стійкість української енергомережі", – додала глава Єврокомісії.

Новини за темою: Україна отримає перші винищувачі F-16 до липня

Ukraine Facility

Ukraine Facility – це унікальний інструмент з підтримки економічного розвитку та відновлення України на її шляху вступу до ЄС. В рамках інструменту надаватиметься безпрецедентна передбачувана підтримка на основі спільно узгоджених планів і пріоритетів урядом України та Європейською комісією.

Також рамках інструменту протягом 2024–2027 років Україна отримає близько 39 млрд євро прямого бюджетного фінансування, з яких понад 5 млрд складають гранти.

Крім того, в рамках цього інструменту діє механізм перехідного фінансування (Bridge financing), що після підписання відповідних міжнародних договорів відкриє шлях до отримання необхідного фінансування у коротший термін до початку дії Ukraine Facility. 

Читайте також:
ЄС наступного тижня спрямує Україні 1,9 млрд євро в рамках Ukraine Facility ЄС наступного тижня спрямує Україні 1,9 млрд євро в рамках Ukraine Facility
Попри відключення світла, попит на електрокари в Україні виріс у 2,1 раза за рік: Які моделі найчастіше завозять Попри відключення світла, попит на електрокари в Україні виріс у 2,1 раза за рік: Які моделі найчастіше завозять
Вступ України до ЄС: Переговори розпочнуться 25 червня Вступ України до ЄС: Переговори розпочнуться 25 червня
ЗМІ повідомили, яку військову допомогу Південна Корея може надати Україні ЗМІ повідомили, яку військову допомогу Південна Корея може надати Україні