USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Україна отримає перші винищувачі F-16 до липня

Яка саме країна поставить винищувачі – невідомо
F-16
F-16
Джерело: відкриті джерела

Перші західні винищувачі F-16 прибудуть до України протягом декількох тижнів. Про це повідомляє видання The Standard із посиланням на високопоставлене військове джерело.

За словами співрозмовника видання, винищувачі будуть передані Україні у червні – липні.

"Джерело не повідомило, хто постачатиме літаки", – додають автори.

F-16 для України

Нагадаємо, що торік українські союзники оголосили про створення коаліції з постачання бойової авіації Збройним силам України. Авіаційну коаліцію очолили Нідерланди та Данія, які першими заявили про готовність передати винищувачі Києву. 

Через деякий час українські пілоти розпочали навчання на цих "пташках". The New York Times повідомляв, що до цього літа до бойових вильотів на F-16 будуть готові дванадцять пілотів ЗСУ.

Новини за темою: Румунія погодила навчання 50 українських пілотів на F-16 на своїй території

Вже на початку травня цього року міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен заявила, що Нідерланди планують почати відправку Україні винищувачів F-16 цієї осені слідом за Данією, яка має намір передавати літаки влітку. 

Що відомо про F-16?

Літак F-16 – легкий багатоцільовий винищувач із США четвертого покоління. Попри досить поважний вік, адже F-16 було створено ще 48 років тому, він до сьогодні залишається основою повітряних сил багатьох країн світу.

F-16 має широкий спектр ракетного та бомбового озброєння.

Очікується, що у небі над Україною цей літак може не лише змінити баланс сил у повітрі, а й вплинути на перебіг всієї війни.

Характеристики:

  • довжина: 15 метрів;
  • висота: 5 метрів;
  • екіпаж: 1 людина;
  • максимальна швидкість: 2+ Маха (1,500 метра за годину);
  • розмах крил: 9,5 метра;
  • тягооснащеність: 1,1;
  • максимальна злітна вага: 21,7 тонни;
  • точок підвіски: може бути до 13;
  • вага: 9,2 тис. кг.

Вартість F-16 назвати важко, особливо, враховуючи велику кількість версій цих винищувачів. Однак вона може коливатися у розмірі від 43 до 55 млн доларів.

Читайте також:
Україна потребує додатково понад чотири мільйони працівників Україна потребує додатково понад чотири мільйони працівників
Україна домовилася з власниками єврооблігацій про відстрочку виплат за зовнішнім боргом Україна домовилася з власниками єврооблігацій про відстрочку виплат за зовнішнім боргом
ЗСУ контратакують на Харківщині, але окупанти просунулися на Донеччині та Луганщині ЗСУ контратакують на Харківщині, але окупанти просунулися на Донеччині та Луганщині
Зеленський про втрати ЗСУ на війні: Зеленський про втрати ЗСУ на війні: "Менше не стає"