USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

У Запоріжжі керівник ТЦК за 2 тис. доларів оформляв чоловікам документи про непридатність – подробиці схеми

Разом з кількома підлеглими очільник військкомату видав документи ВЛК щонайменше 300 чоловікам
ДБР, Запоріжжя
У Запоріжжі викрили схему ухиляння від служби в ЗСУ
Джерело: ДБР

Працівники Державного бюро розслідувань викрили схему ухилення від мобілізації, яку організував керівник одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Запоріжжя. Керівник районного ТЦК та СП та троє його підлеглих надавали військовозобов’язаним повний "пакет послуг" для звільнення від військової служби.

Ухилянтів реєстрували у тому ж районі міста, де розташований військкомат, потім їх ставили на облік та надавали сфальсифіковані медичні документи для проходження ВЛК з подальшим звільненням від військової служби. За період 2022–2023 років ухилились від мобілізації понад 300 осіб. Орієнтовна вартість "послуги" ділків складала дві-три тисячі доларів США на одну людину.

Працівники ДБР провели обшуки за місцями проживання та роботи посадових осіб районного ТЦК та СП. Наразі слідчі дії продовжуються. Встановлюється повне коло залучених осіб.

"Кримінальне провадження ведеться за статтями ухилення від призову на військову службу під час мобілізації та ухилення від військової служби в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 28, ст. 336, ч. 4 ст. 409 КК України)", – повідомили в Бюро.

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк 10 років.

Новини за темою: В Івано-Франківську фіктивно зараховували на службу родичів чиновників і футболістів, – ДБР

Нагадаємо, начальника одного з терцентрів комплектування та соцпідтримки Запоріжжя зловили на підробці документів. Аби завищити службові показники та отримати премію, він складав і видавав постанови, куди вносив неправдиві відомості про адміністративні правопорушення за порушення правил військового обліку.

Раніше ми повідомляли, що правоохоронці провели понад 200 обшуків у територіальних центрах комплектування та соцпідтримки (військкоматах) та медичних установах для документування корупційних схем ухилення від призову. Було вилучено понад 10 тисяч медичних справ.

Читайте також:
Цьогоріч Литва виділить 1,2 мільярда євро на військову допомогу Україні Цьогоріч Литва виділить 1,2 мільярда євро на військову допомогу Україні
Німеччина передасть Україні ще одну систему Patriot Німеччина передасть Україні ще одну систему Patriot
Путін підкуповує росіян на війну в Україну, - розвідка Британії Путін підкуповує росіян на війну в Україну, - розвідка Британії
Ідуть штурмом з технікою. Ситуація на сході загострилася, - Сирський Ідуть штурмом з технікою. Ситуація на сході загострилася, - Сирський