
Начальника одного з терцентрів комплектування та соцпідтримки Запоріжжя зловили на підробці документів. Аби завищити службові показники та отримати премію, він складав і видавав постанови, куди вносив неправдиві відомості про адміністративні правопорушення за порушення правил військового обліку. Про це повідомили в Головному управлінні Нацполіції в Запорізькій області.
За даними слідства, начальник військкомату протягом серпня – вересня 2022 року спільно з іншими службовцями під час винесення постанов про притягнення громадян до адміністративної відповідальності вносив до офіційних документів завідомо неправдиві відомості. Він це робив для того, щоб покращити показники з виконання мобілізаційного плану із бронювання військовозобов’язаних, додали в Офісі генпрокурора.
Загалом керівник ТЦК встиг підробити 18 офіційних документів.
"Особи, на яких були складені адміністративні матеріали, дізнавалися про це через застосунок "Дія" на етапі відкриття виконавчого провадження Державною виконавчою службою. Таким чином він незаконно притягував до адміністративної відповідальності 18 громадян", – ідеться у повідомленні.
Зазначається, що правоохоронці зібрали достатньо доказів причетності фігуранта до злочинної діяльності.
"31 серпня йому повідомлено про підозру у вчинені злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України", – розповіли в Нацполіції.
Тепер військкому загрожує штраф від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Інші справи щодо порушень у військкоматах
Раніше ми повідомляли, що правоохоронці провели понад 200 обшуків у територіальних центрах комплектування та соцпідтримки (військкоматах) та медичних установах для документування корупційних схем ухилення від призову. Було вилучено понад 10 тисяч медичних справ.
Так, серед вилученого були документи, отримані у "привілейований" спосіб. Слідчі перевірять законність одержання цих документів та нададуть правову оцінку діям причетних до незаконних схем.
"Одночасні обшуки проводили, зокрема, у низці військово-лікарських комісій Вінницької, Черкаської та Київської областей. Слідчі дії відбуваються в межах розслідування про незаконне збагачення посадовців обласних і районних військкоматів. Підставою стали виявлені масштабні корупційні схеми, до організації яких причетні посадовці цих установ", – йшлося у повідомленні Нацполіції.
Також за гроші фігуранти допомагали з оформленням групи інвалідності чи визнанням непридатними до служби.